ویندوز دوباره محبوب خواهد شد!

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
مایکروسافت و اپل در حال رقابت علیه همدیگر در تعداد زیادی از تجارت‌های خود هستند و زمان زیادی از هنگامی‌که مایکروسافت سعی کرده است که به رقیب خود در صنعت تولید تلفن همراه و تبلت برسد، می‌گذرد.

البته تقریباًهمه‌ی ما تا حدی در مورد تولید گوشی برتر توسطموافق هستیم و اعتقادداریم کهبه هدفش، حداقل درزمینهٔ ی گوشی همراه نرسیده است
هرچند کهدر مورد تلفن‌های همراهش، طرفداران خودش را نتوانسته است راضی نگه دارد اما تجارت تبلت این شرکت این روزها در حال پیشرفت است. نه‌تنها ازلحاظ صنعتیدر حال موفق‌تر شدن است بلکه تبلتهای که متعلق بهنیستند اما از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند نیز از معروف شدن دوباره‌یدر حال به دست آوردن درآمدهای تازه و کلان هستند.
طبق آخرین پیش‌بینی IDC، رشد استفاده از ویندوز در سالهای آتی بیشتر خواهد شد چراکه در سال جاری (2016) شرکتبرای اولین بار دارای درصد فروش دورقمی در سهم فروش تبلتها خواهد شد.
بر اساس گزارش خانه‌ی آنالیست احتمالاً ویندوز به 11.3 درصد از تجارت تبلت دست پیدا کند؛ اما هرچند که این اتفاق بسیار مهم است، اماهنوز هم در رده‌ای پایین‌تر از رقیب‌هایش مثلو iOS قرار دارد؛ که به ترتیب در صدر جدول هستند.
احتمالاًدر پایان سال با 66.2 درصد ازبا 22.4 درصد جلو خواهد افتاد.
هدف ویندوز بالا رفتن تا سال 2020 است و بعدازآن نیز قصد متوقف شدن ندارد.
بنا بر گزارش IDC سیستم‌های عامل تبلت به رشد خود ادامه می‌دهند که تا سال 2020را به چالش کشیده و رده‌ی دوم فروش را به دست آورد.
ویندوز احتمالاً درصد سهم فروشرا تسخیر کند و اگر پیش‌بینی IDC درست باشد، سهم گوگل به 57.8 نزول کند. iOSهرچند اما سهم خود را نه‌تنها حفظ خواهد کرد بلکه بنا بر همین پیش‌بینی احتمالاً در 2020 به 22.9 درصد صعودی کوچم خواهد داشت.
اما ویندوز با رشدی بزرگ به 19.3 خواهد رسید و بسیار به iOS نزدیک خواهد شد.
البته با توجه به اینکه بازار چگونه در سالهای آتی پیشرفت کند، ویندوز حتی خواهد توانست از این بهتر شود؛ اما این واضح است کهاحتمالا دست روی دست نمیگذارد و نمینشیند تابازار را از دستش در بیاورد. مدلهای جدید آیپد زیادی در حال حاضر آماده ی عرضه هستند و صنعت تبلت سازی هرچند که تا حدی طرد شده است اما به زودی شاهد یک جنگ دوباره میان این کمپانی های بزرگ خواهیم بود.

منبع: softpedia

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید