دلایل سونی از عدم انتشار اندروید 7 برای Xperia Z3

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
در میان اسامی گوشی‌هایی که سونی قرار است اندروید 7 نوقا را برای آنها منتشر کند نام اکسپریا زد 3 خالی بود. در ابتدا بسیای این شرکت را بابت کنار گذاشتن زد 3 سرزنش کردند اما سونی با انتشار بیانیه‌ای گفته است که در این مورد مقصر نیست.

شرکت سونی هفته پیش، با انتشار فهرست دستگاه‌هایی که نسخه جدیدرا دریافت می‌کنند، تایید کرد Xperia Z3 به7 نوقا آپدیت نمی‌شود؛ این در حالی است که Z3 جزو گوشی‌هایی بود که نسخه آزمایشی نوقا را دریافت کرده بود.

پس از انتشار این خبر بسیاری از دارندگان گوشی محبوب Xperia Z3، که تعدادشان هم کم نیست، اعتراض خود را نسبت به این امر بیان کردند به همین دلیل سونی لازم دیده است تا توضیحاتی در این‌باره بدهد.

مشکلات فنی یکی از دلایلی است که منجر به عدم انتشار7 برای Xperia Z3 شده، سونی گفته است این مشکل به محدودیت‌های پیش‌بینی نشده پلتفرم ربط دارد به همین خاطر نتوانسته است نسخه پیش نمایش پنجم و در ادامه نسخه نهایی7 را برای Z3 منتشر کند.

گویا گوگل پیش از انتشار Developer Preview 5 فهرست الزامات CTS (Compatibility Test Suite)را به‌روز کرده است که در آن پشتیبانی از Vulkan یا OpenGL ES 3.1 برای دریافت نسخه 7 ضروری است.

از آنجا که پردازنده گرافیکی Adreno 330 اکسپریا زد 3 فقط از OpenGL ES 3.0 پشتیبانی می‌کند، این دستگاه قادر به پاس کردن الزامات مورد نظر گوگل نیست بنابراین حتی اگر سونی هم بخواهد نه از نظر فنی و نه قانونی امکان انتشار78 برای زد 3 را ندارد.

حالا کاربران سونی می‌دانند شرکت محبوب‌شان در این موضوع مقصر نیست و همه آتیش‌ها از گور گوگل بلند می‌شود که نگذاشته است دست کاربران Z3 به جدیدترین نسخهبرسد.

منبع: جی اس ام

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید