رونمایی اپل از آیفون 7

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
تمام چیزهایی که انتظار داریم در این مراسم شاهد آن باشیم

زمان زیادی تا برگزاری رویدادو معرفی محصولات جدید این شرکت باقی نمانده است.در سال جاری رویه‌ای متفاوت را برای معرفی محصولات خود پیش خواهد گرفت. آیفون‌های 7 و 7 پلاس دچار کمترین تغییرات ظاهری خواهند شد و از سوی دیگر، نسل دوم ساعت هوشمند این شرکت ساکن کوپرتینو هم باید در همین مراسم رونمایی شود. بنابراین بسیار سخت است که بتوانیم براساس رویدادهای سال گذشته در مورد محصولاتنظر بدهیم.

معمولا آیفون‌هایکه شماره‌ی جدیدتری را همچون7 دریافت می‌کنند دچار تغییرات ظاهری نیز می‌شوند اما به نظر می‌رسددر اینکمترین تغییرات را ایجاد کرده باشد. کسانی که طراحی6 را می‌پسندند احتمالا از7 نیز استقابل می‌کنند. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین تغییر به وجود آمده در7، جابه‌جایی خط آنتن گوشی به کناره‌ها خواهد بود.

یکی دیگر از تغییرات به وجود آمده دربعدی اپل، حذف کامل درگاه 3.55 میلی‌متری صدا خواهد بود. هنوز مشخص نیست کهچرا چنین تصمیمی را گرفته اما برای گوش دادن به موسیقی‌های درون گوشی خود باید هندزفری بی‌سیم خریداری کرده و یا از درگاه Lightning گوشی استفاده کنید. تقریبا اکثر محصولات الکترونیکی خروجی صدای 3.55 میلی‌متری را در درون خود جای داده‌اند و شایدبا این کار، نارضایتی‌های فراوانی را به وجود آورد.

با حذف درگاه 3.55 میلی‌متری، شایعات زیادی در مورد نحوه‌ی‌ گوش دادن به موسیقی در7 و 7 پلاس به وجود آمد. اکثر این شایعات بر روی دو موضوع تاکید داشتند. برخی معتقدنددر جعبه‌ی7 هندزفری با خروجی Lightning قرار خواهد داد و برخی دیگر بر این باورند که در جعبه‌ی این گوشی مورد انتظار، هدست‌های بی‌سیم گنجانده شده و نام آن نیز Airpod خواهد بود.

اپل در7، دوربینی دوگانه را برای ثبت بهتر تصاویر به کار می‌گیرد؛ البته نحوه‌ی عملکرد دوربین دوم هنوز مشخص نیست. برای مثال هوآوی در گوشی P9 از دوربین دوم خود برای ثبت جزئیات بهتر استفاده کرد و ال‌جی در گوشی جی‌5، دوربین دوم را برای زوم بهتر تصاویر بهره گرفت. نشریه‌ی Bloomberg که یکی از نشریه‌های معتبر در زمینه‌ی فاش کردن محصولاتاست بر این باور بوده کههمان روند ال‌جی را برای دوربین دوم7 به کار خواهد گرفت.

البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که احتمالا دوربین دوگانه‌ تنها منحصر به7 پلاس بوده و بعید به نظر می‌رسد این تکنولوژی در اختیار7 هم قرار بگیرد. طبیعتا7 هم دچار تغییراتی در بخش دوربین خواهد شد اما دوربین دوگانه‌ای را دریافت نخواهد کرد.

یکی دیگر از تغییراتی که سال‌هاست کاربراناز این شرکت انتظار دارند، تغییر حافظه‌ی داخلی مدل پایه‌ی آیفون‌ها بوده است. به نظر می‌رسد امسال نهایتا اپل16 گیگابایتی را به عنوانپایه حذف می‌کند و نسخه‌ی 32 گیگابایتی را به عنوانپایه معرفی خواهد کرد.

از جمله تغییراتی کهاز مک‌بوک خود وارد7 می‌کند، تغییر در عملکرد دکمه‌ی Home گوشی خواهد بود. دکمه‌ی Home7 دیگر به صورت کلیک نخواهد بود و در عوض، این دکمه تنها به فشار دست حساس می‌شود و دیگر صدای کلیک از آن شنیده نخواهد شد.

بعد از اینکه سال‌ها کاربرانبه رنگ نقره‌ای این گوشی عادت کرده بودند،تصمیم گرفته تا دوباره رنگ مشکی را هم برای این گوشی عرضه کند. آخرین آیفونی که رنگ مشکی را به خود می‌دید5 بود و بعد از آن دیگر هرگز شاهدمشکی از سوینبودیم. درنظر داشته باشید که شاید رنگ به کار گرفته شده در7 مشکی بیشتر شبیه به رنگ مشکی ساعت‌هوشمندباشد تا5.طبیعتا همانند دیگر محصولات اپل،7 نیز به پردازنده‌ای جدیدتر، حافظه‌‌ی رم بیشتر و سیستم‌عاملی به‌روزتر مجهز می‌شود. شاید حذف درگاه 3.55 میلی‌متری صدا باعث شود تا7 نهایتا ضد آب شده و از ضخامت بسیار کمتری هم برخوردار شود. شایعات دیگری هم نظیر مجهز شدن7 به کانکتور هوشمند، دو سیم‌کارته شدن گوشی و عرضه‌ی رنگ آبی هم به گوش رسیده اما به نظر می‌رسد این شایعات در نهایت در محصول نهایی7 دیده نشوند.

اپل واچ

از زمانی کهساعت‌هوشمند خود را رسما معرفی کرد تا به امروز، از لحاظ نرم‌افزاری این ساعت دجار تغییرات زیادی را شده و همواره رو به تکامل بوده است. اما در مراسم امسال ممکن است برای اولین بار از ساعت‌هوشمند جدیدکه نسل دومنام گرفته رونمایی شود. طبیعتا برای اینکه ساعت رونمایی شده بتواند عنوان ” نسل دوم ” را یدک بکشد باید دچار تغییرات زیادی شود که در اینجا به تغییرات مورد انتظار و شایعه شده اشاره می‌کنیم.

اپل به احتمال زیاد در نسل دوم ساعت هوشمند خود همچنان بر روی مربع شکل بودن این ساعت اصرار خواهد ورزید. درخبرهای گذشته سخنی از تغییر شکل ساعتبیان نشده و به نظر نمی‌رسد نسل دوم ساعتهمانند اکثر ساعت‌های هوشمند بیضی شکل باشد.

اپل در نسل دوم ساعت هوشمند خود جی‌پی‌اس را به صورت جداگانه در آن می‌گنجاند تا دیگر نیازی به گوشیبرای ردگیری و شمارش قدم‌ها نباشد. بنابراین، نسل دوم ساعت‌ هوشمندمی‌تواند برای ورزشکاران و کسانی که به جی‌پی‌اس نیاز دارند مفید واقع شود. شاید قرار گرفتن جی‌پی‌اس در درون ساعت‌هوشمند اپل، این ساعت را یک قدم بیشتر به مستقل‌شدن آن نزدیک‌تر کند.

نسل اول ساعت‌هوشمندکمی کند بود. حالامیدوار است تا با به‌کارگیری سخت‌افزاری قدرت‌مند و به‌روز، نسل دوم ساعت خود را سریع‌تر و روان‌تر از گذشته کند. فعلا اطلاعات زیادی در مورد مشصخه‌های فنی این ساعت در دسترس نیست اما می‌توان انتظار سخت‌افزاری قدرت‌مند را در این ساعت داشت.

از دیگر ویژگی‌های نسل دوم ساعت هوشمندمی‌توان به ضد‌آب بودن ساعت با دوام بیشتر، باتری قدرت‌مند‌تر و سنسورهای بیشتر اشاره کرد. شایعات منتشر شده از وب‌سایت مطرح 9to5mac نشان می‌دهند که نسل دومممکن است به دوربینی جداگانه هم مجهز شود اما  به جز این خبر، منبع دیگری از این ویژگی سخن نگفته است.

در رویدادی کهتنها تا سه روز دیگر برگزار خواهد کرد، ساعت‌هوشمند این شرکت به همراه7 تنها محصولات معرفی شده نخواهند بود.در این رویداد از جدیدترین نسخه‌ از سیستم‌عامل‌های خود نظیر iOS 10 و WatchOS 3 رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود نسخه‌ی باریک‌تر مک‌بوک پرو، مک‌بور ایر با درگاه یو‌اس‌بی Type-C و آیپد پرو از دیگر محصولاتدر این رویداد باشند. آیپد ایرهم بیش از دو سال می‌شود که به‌روز رسانی نشده و ممکن استدر این رویداد از آیپد ایر جدید نیز رونمایی کند. به‌هر‌حال تمامی موارد گفته شده همگی براساس شایعات مطرح بود‌ه‌اند و در مورد هیچ‌کدام به طور قطعی نمی‌توان سخت گفت.

منبع: tech-news

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید