اپلیکیشن جدید اپل، رفتن به مدرسه برای نسلهای بعد از ما را جذاب خواهد کرد!!!

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
در طول رویداد بزرگ و جدید اپل در روز چهارشنبه که در آن از تمامی دستگاه‌های جدید آن رونمایی شد، تیم کوک اتفاق تازه‌ای را در صنعت اپل به عموم مردم ارائه کرد که نشان از پیشرفت بزرگی درزمینهٔ ی زیادتر شدن وجود اپل در مدرسه‌های مختلف بود.

اپل اسپانسر برنامه ConnectED می‌باشد. این برنامه یک سازمان ملی آمریکایی تحت نظارت اوباما است که کمپانی‌های تکنولوژی را با دولت همسو کرده و هدفش رساندن جدیدترین تکنولوژی ها به مدرسه‌های محروم است.
به گفته‌ی کوک هدیه کردن محصولاتبه‌صورت رایگان به ۱۱۴ مدرسه انجام‌شده است و تعداد زیادی iPad به دستان ۴۵۰۰ معلم و ۵۰ هزار دانش‌آموز رسیده است و علاوه بر آن، تمامی کلاس‌های این مدرسه‌ها مجهز به تلویزیون‌هایشده‌اند.
از همه این‌ها مهم‌تر این است که به گفته‌ی وی حدود 100 مدرسه، زبان برنامه‌نویسی جدیدرا به دانش آموزان خود یاد خواهند داد. نام این زبان برنامه‌نویسی سوئیفت است. این برنامه از آن طریق به کودکان یاد داده خواهد شد که نرم‌افزاری به نامسوئیفت playground به برنامه‌ی درسی این دانش آموزان اضافه خواهد شد که در آن به کودکان یاد داده می‌شود که چگونه کد نویسی کنند. سوئیفت زبان برنامه‌نویسیاست که پایه‌ی ساختن اپلیکیشن هایمی‌باشد.
هرچند سوئیفت تنها مربوط بهنمی‌شود و این زبان را به‌عنوان یک زبان منبع با قابلیت دسترسی رایگان در اختیار افرادی که از آن استفاده خواهند کرد قرار داده‌شده است. هدفاین است که این زبان برنامه‌نویسی، همه‌گیر شود.
آخرین تکنولوژی ای کهدر مورد تحصیلات از آن رونمایی کرد، بالاتر بردن قابلیت اپلیکیشن های iWork آیفون بود که اکنون قابلیت همکاری در زمان جاری را دارند که درنتیجه افراد زیادی می‌توانند هم‌زمان بر روی یک پروژه کاری کار کنند. البته این قابلیت قبلاً، هم در گوگل اپس و هم درآفیس استفاده می‌شده است اما از آنجایی کهدر سال گذشته iWork را به‌صورت رایگان عرضه کرده است، این گزینه به نظر جایگزین مناسبی برای مدرسه‌ها می‌آید.

هرچند وارد شدنبه مدارس به نظر کار زیبا و نمادینی می‌آید اما نگاه تجاری نیز دلیل‌های زیادی وجود دارد کهدر مدرسه‌ها وارد شود، چراکه کودکان نسل بعد طرفدارانرا تشکیل می‌دهند و هراندازه که در کودکی از دستگاه‌هایبیشتر استفاده کنند احتمال اینکه در بزرگی نیز از آن‌ها استفاده کرده و آن‌ها را هنگامی‌که بزرگ می‌شوند خریداری کنند بیشتر است

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید