پلی استیشن 4 نئو یا پلی استیشن 4: کدام یک بهتر است؟

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
پلی استیشن 4 نئو در ماه آینده منتشر خواهد شد، اما امشب شرکت سونی از مشخصات و جزئیات این کنسول رونمایی خواهد کرد. اما سوال اینجاست که کدام برای ما مناسب تر است؟ پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 4 نئو؟

اینترنت پر از خبر در مورد4 اسلیم است، اما کنسولی که شما باید برای آن هیجان زده شوید4 نئو است. 
این کنسول برای K4 طراحی شده است و تجربه VR بهتری را به شما می دهد. البته سونی هنوز چیز زیادی در مورد این که4 نئو چه شکلی است و چه چیزهایی دارد نگفته است، اما ما همه تلاشمان را کرده ایم از همه اطلاعات منتشر شده برای مقایسه آن با4 استفاده کنیم. 
حال بزرگ ترین سوال امسال این است که باید4 بخریم یا برای4 نئو صبر کنیم؟
بهترین چیز در مورد4 این است که هم اکنون منتشر شده است، اما برای4 نئو هنوز باید اندکی صبر کنید. 
خبرها حاکی از آن است که4 نئو در اواسط همین ماه منتشر می شود که زمان بسیار مناسبی است چرا کهوی آر در تاریخ 13 اکتبر منتشر خواهد شد. 
سوال اصلی این است که چرا سونی در E3 حرفی از این کنسول بسیارعالی نزده است، جیم رایان از شرکت سونی به این سوال پاسخ می دهد. 
" ما داستان بسیار جالبی در مورد بازی ها داشتیم. شب گذشته فقط بحث در مورد بازی ها در4 بوده است و ما می خواهیم به اندازه کافی برای معرفی4 نئو آماده باشیم. 
و این زمان موعود تازیخ 7 سپتامبر که امشب در نیویورک می باشد. 

پلی استیشن 4 نئو در مقابل4- قیمت
سونی هنوز صحبتی در مورد هزینه4 نئو نکرده است، اما گفته است که قیمت آن کمتر نخواهد شد. در نتیجه قیمت آن طبیعتا بیشتر از مدل های دیگر است. پس اگر می خواهید کمتر خرج کنید4 نئو چیزی نیست که به دنبال آن هستید. 

پلی استیشن 4 نئو در مقابل4- طراحی
بزرگ ترین سوال در مورد4 نئو طراحی آن است. آیا قرار است طرح آن مانند4 زاویه دار باشد یا متفاوت است؟ 
طراحی4 بسیار عالی است اما یک مشکل بزرگ دارد، وقتی که بازی هایی مانند جامبو جتس را بازی می کنید فن آن صداهای بسیار زیادی تولید می کند. 
امید می رود که سونی این مشکل را در کنسول جدید خود با استفاده از هارد درایو پر قدرت تر حل کند. در حال حاضر حتی با وجود درایو دیست سخت 1 ترابایتی نیز این مشکل وجود دارد و خدا می داند که بازی های 4K به چقدر فضا نیاز دارند. 
البته شما می توانیدوان اس را نیز در نظر بگیرید، چرا که از نظر طراحی بسیار بهتر است.وان نازک تر و باریک تر است و ظاهری زیبا تر دارد. 

پلی استیشن 4 نئو در مقابل4- گرافیک
بهترین چیز در مورد4 نئو طراحی آن است. همانطور که انتظار می رود این کنسول جدید، که به آن PS4K نیز می گیود بازی های 4K را پشتیبانی می کند و کیفیت بهتری را برای بازی ها ارائه می دهد. 
البته بنا به گفته دیجیتال فوندری، PS4K آنقدر قدرت مند نیست که با آن بتوان بازی های 4K بومی را با کیفیت بازی های 1080p انجام داد. 
البته گفته شده است که4K ماشینی است که قابلیت اجرای نسل بعدی مدیا اولترا HD  را دارد و همچنین می تواند بازی های 4K را با وسعت رنگ بیشتر و کیفیت بهتر پشتیبانی می کند. 
البته آنچه حتمی است این است که قدرت پردازش و فریم ریت آن بهتر خواهد شد چرا که این کنسول روی VR متمرکز است که برای آن بازی ها باید Hz 90 اجرا شوند تا بتوان بهترین تجربه را در بازی کسب کرد. 
برای توسعه دهندگان ، سونی گفته است که برای این که بازی ها هم روی کنسول های4 قدیمی و جدید اجرا شود باید کمی بیشتر تلاش کنند. 
البته این موضوع برای توسعه دهندگان کاری دشوار خواهد بود که بخواهند بازی هایی بسازند که4 و4 نئو را پشتیبانی کند. 
اما به این فکر کنید که هر چقدر بازی ها روی4 با کیفیت هستند، روی 4K به چه صورت می باشند. 

پلی استیشن 4 نئو در مقابل4- مشخصات 
به جز پشتیبانی 4K اطلاعات زیادی در مورد سخت افزار4 نئو در دسترس نیست.
البته بنا به منابع معتبر، PS4K ، GPU قوی تری برای بازی های 4K دارد، برای دانلود و انتقال داده پهنای باند حافظه آن بیشتر است، و سرعت ساعت آن برای CPU بیشتر است، به این معنی که پر قدرت تر است. گفته می شود که  هشت هسته جگوار تنظیم شده روی GHz 2.1 دارد، در حالی که مدل4 کنونی هشت هسته در GHz1.6 دارد. 
اگر4 نئو با این مشخصات منتشر شود، باید انتظار یکبا فریم ریت های ثابت تر، تصویر بهتر و سرعت بالاتری را داشت. 

پلی استیشن 4 نئو در مقابل4- بازی ها
بنا به گفته سونی، با4 نئو و4 بازی های مشابه را پشتیبانی می کنند، این شرکت گفته است که4 نئو با بازی های کنونی4 و همچنین بیشتر بازی های PS VR سازگار است. 
گفته شده است که بازی هایی که پس از انتشار4 نئو منتشر می شوند، در تنظیمات خود یک حالت پایه برای4 و یک حالت " نئو" برای کسانی دارند که این دستگاه جدید تر را تهیه کرده اند. 
درضمن همه بازی هایی که در این ماه منتشر می شوند، نیاز به یک برچسب نئو محور خواهند داشت. 
در نتیجه هر کدام از کنسول هایرا که خریداری کنید می توانید همه بازی های عالیرا با آن انجام دهید. 

حکم
اگر می خواهید جدیدترین های دنیای تکنولوژی را داشته باشید ارزشش را دارد تا برای4 نئو و البته یک تلویزیون جدید 4K پول خرج کنید. 
اما اگر علاقه ای بازی های 4K و یا دنیایندارید بهتر است که همان4 قدیمی تر را خریداری کنید. 

منبع: digitalspy

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید