خرابی ناشی از آب شامل وارانتی آیفون 7 نمی‌شود!

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 21 شهریور 95 ساعت: 10:30:00

به گزارش جی اس ام، ضد آب و ضد گردوغبار شدن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس یکی از بهترین خبرهایی بود که خریداران این گوشی‌های گران قیمت در کنفرانس هفته پیش اپل شنیدند.

آیفون‌های جدید تاییدیه IP67 دارند به این معنی که کاملا در برابر نفوذ گردوغبار مقاومند و می‌توانند به مدت 30 دقیقه در عمق 1 متری از سطح آب به کار خود ادامه دهند. با این حال خریداران هنوز هم باید مواظب پاشیدن یا ریختن آب روی گوشی‌های جدید خود باشند چون خرابی ناشی از این موارد شامل وارانتی1 نمی‌شود!

در شرایط وارانتی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس اینگونه آمده است: مقاومت در برابر آب و گردوغبار دائمی نیست و به مرور زمان سطح این مقاومت کاهش می‌یاید. این عبارت را می‌توان اینگونه معنی کرد که توانایی مقاومت در برابر آب و گردوغبار پس از مدتی از بین می‌رود.

البته اپل تنها شرکتی نیست که خرابی ناشی از آب را شامل وارانتی نمی‌داند. وارانتی گلکسی اس7 و گلکسی اس7 اج، که IP68 دارند، نیز این موارد را پوشش نمی‌دهد. سونی هم در زمان عرضه Xperia Z5 به کاربران هشدار داده بود خرابی ناشی از آب جزو گارانتی نیست.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- وارانتی در واقع قول و تضمینی است که فروشنده یا تولیدکننده به خریدار و کاربر خود می‌دهد که محصول خریداری شده در مدت زمان معلوم کاملا درست کار کند و اگر عیب و ایرادی در آن به وجود آمد، فروشنده ملزم به تعمیر رایگان آن است البته اگر این ایراد از سوی تولیدکننده باشد.

منبع: gsm

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید