با استفاده از این اسپری گوشی های خود را برای همیشه ضد آب کنید!

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 21 شهریور 95 ساعت: 11:00:00

 به گزارش راسخون ، به تازگی محققان موفق به تولید اسپری جدیدی شده اند که به قدرت بیشتر و هزینه کمتر می توانند تاثیر محافظتی بلند مدت بر اسام داشته باشند.مواد آبگریز معمولاً دارای سطوح ناهمواری هستند که با قرار گرفتن یک لایه هوا در بین آنها می توانند مانع از تماس مایع با سطح شیء شوند. ولی مشکل این است که با گذشت زمان، این خاصیت کم کم از بین می رود و اجسام آسیب پذیر می گردند.

یک تیم تحقیقاتی به تازگی با استفاده از ترکیبی از دو پلاستیک به نام های پلی متیل متاکریلات و پلی اورتان موفق به ساخت ماده جدید شده اند که تا 60 برابر عملکرد قویتری از خود نشان می دهند.  از نظر مکانیکی، این پوشش بسیار پایدار است و بدون از دست دادن خواص آبگریزی خود می توانند در مقابل آسیب های ناشی از فرسودگی و سایش در بلند مدت مقاوم باشند.

این پوشش در مقابل اسید ، اشعه ماورای بنفش و حلال هایی چون الکل مقاوم است و با اسپری آن بر روی جسم می توان تا مدت 8 ماه جسم را از آسیب ها حفظ نمود. از جمله برنامه های کاربردی این ماده استفاده در لوازم الکترونیکی مصرفی از جمله تلفن های هوشمند، علایم و تابلوهای خیابان، عایق کاری قایق و هواپیما می باشد.

این ماده در تمیز کردن پنجره های آسمان خراش ها موثر بوده و می توان از آن برای جلوگیری از جمع شدن بخار ها بر روی آیینه حمام استفاده نمود.

منبع: راسخون

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید