آیفون 8 با شارژر وایرلس می‌آید !

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
شرکت اپل در تازه‌ترین درخواست ثبت اختراع خود، یک فناوری شارژر بدون سیم را معرفی کرده که ممکن است در نسل بعدی آیفون‌های این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

 به نقل از ایسنا، این اخبار در پی رونمایی از گوشی‌های7 و 7 Plusدر روزهای اخیر منتشر شده است.

این گواهی ثبت اختراع به نمایش تصاویری از یک دستگاه شارژ گرد با رویه مقعر پرداخته که مشابه شارژر بی‌سیم پلاستیکی مورد استفاده در ساعت هوشمنداست.

این اختراع ابتدا در اواخر سال 2015 به اداره ثبت اختراعات آمریکا ارائه شده بود، اما جزئیات آن به تازگی منتشر شده است.

 

به گفته اپل، این اختراع نوعی ایستگاه شارژ القایی است. طبق این طرح، یک سیم‌پیچ فرستنده القایی دور یک هسته فلزی پیچیده و با یک سیم‌پیچ گیرنده جفت می‌شود تا باتری دستگاه الکترونیکی را شارژ کند.

 

این شارژر تا حدی مشابه نمونه ارائه شده توسط سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی اخیر آن و همچنین گوشی‌های نکسوس گوگل و لومیایاست که به جای وصل کردن تلفن به سیم شارژر، گوشی روی دستگاه شارژ بی‌سیم قرار داده می‌شود. اما این نخستین بار است کهچنین طرحی را برای یکارائه کرده است.

 

این شارژر بی‌سیم می‌تواند مشکل حذف جک 3.5 میلیمتری هدفون را از گوشی‌هایحل کند. کاربران می‌توانند همزمان با شارژ گوشی خود، از پورت شارژ گوشی برای اتصال هدفون استفاده کنند.شایعات در اوائل سال 2016 بر این اساس بود که این شارژر بی‌سیم برای7 ارائه شود که این چنین نشد.

 

شایعات دیگر در موردبعدیکه در سال 2017 رونمایی خواهد شد، برخورداری آن از نمایشگر منحنی است.

 

منبع: ایسنا

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید