رایزنی واعظی با «نوکیا» / بازنگری سیاست ایران در حضور شرکتهای خارجی

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 25 شهریور 95 ساعت: 13:00:00

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی از شرکت نوکیا واقع در کشور فنلاند در حضور رئیس کل شرکت نوکیا و سایر مقامات این شرکت دیدار کرد.

در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، ضمن مذاکره با مقامات شرکت نوکیا با توجه به سابقه طولانی حضور این شرکت در فعالیت های اقتصادی و صنعتی با شرکت های مخابراتی و ارتباطی کشور ایران از آخرین دستاوردهای تکنولوژی این شرکت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید به عمل آورد.

واعظی با اعلام اینکه که ما از شرکت هایی که مایل به انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه های مشترک و بومی سازی تولیدات برای بازارهای منطقه ای و کشور باشد استقبال می کنیم اظهار کرد: با توجه به سابقه و تجربه طولانی شرکت نوکیا در بازار ایران در جهت توسعه این همکاری، لازم است که نوکیا بتواند با همکاری و حمایت های دولت فنلاند نسبت به تامین منابع مالی پروژه های مورد نظر با شرکت های دولتی و خصوصی حوزه ICT از جمله اپراتورهای فعال ایرانی با لحاظ شاخصه های تعیین شده در کشور، برای سرمایه گذاری اقدام کند.

وی تاکید کرد: بازار ایران صرفا بازار فروش کالا و خرید تجهیزات نبوده و در فضای ایجاد شده و استقبال شرکت های معتبر متقاضی در حوزهICT ، بازنگری در سیاست های شرکت های مذکور و ایجاد ارزش افزوده از جمله بومی سازی تولید با مشارکت متخصصان و نیروی کار داخلی ایران، یک ضرورت به حساب می آید.

در این دیدار و با حضور وزرای ارتباطات ایران و فنلاند، تفاهم نامه همکاری میان نمایندگان کنسرسیوم ایرانی دارندگان مجوز فرکانس ارتباطات ثابت نسل چهارم ( TDD-LTE ) و شرکت فنلاندی نوکیا برای گسترش این تکنولوژی در کشور، منعقد شد.

قرار است براساس این تفاهم‌نامه، کنسرسیوم ایرانی متشکل از شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیاتک از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور استفاده کنند.

 

منبع: mehrnews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید