اپل هنوز " بیماری لمسی" را نادیده می گیرد، با این حال ترجیح می دهد آیفون 7 بخرید

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
گوشی های آیفون 6 و 6 پلاس با مشکل بزرگی رو به رو هستند، خم می شوند و می شکنند! اما شرکت اپل تصمیم گرفته است که در مقابل این مشکل بزرگ هیچ واکنشی نشان ندهد، در عوض مشتریان را تشویق به خرید آیفون 7 می کند!

همه شما در مورد مشکل خم شدن6 و6 پلاس شنیده اید. این مشکل سخت افزاری باعث می شود که6 و6 پلاس پیش از تاریخ انقضایشان خراب شوند. بنا به گزارشات این اشکال به دلیل مشکل در طراحی6 و 6 پلاس به وجود آمده است. خم شدن این گوشی ها وقتی که تحت فشار قرار می گیرند، همچنین وجود نقص در تولید و در این که چگونه بعضی از تراشه ها بهدرون گوشی متصل هستند، باعث می شود که مدار مجتمع (IC) که باعث می شود صفحه لمسی کار کند از کار بیوفتد. 
اپل، که نگران نام خود بود و همیشه مواظب مشتریان وفادار خود است که پول زیادی برای محصولات آن ها خرج می کنند برنامه ای برای خدمت رسانی به دستگاه های فروخته شده ، چه با ضمانت چه بدون آن را اجرا کرد. 
کاملا شوخی می کنیم،کاملا این مشکل را نادیده گرفت!
گزارش ها حاکی از آن است که در چند هفته گذشته کاربران بیشتری با این مشکل رو به رو شدند. در حال حاضر نمی توان گفت که آیا مشتریانی که با این مشکل رو به رو بوده اند هنوز هم حاضر به خریدن نسخه جدید هستند یا خیر.

طبیعت " بیماری لمسی" این است که این مشکل متناوب گاه به گاه پیش می آید. مشکلی که با یک ریبوت ساده حل می شود. گاهی اوقات نیز می توان دستگاه را با صاف کردن دستگاه آن درست کرد. بیماری لمسی به این دلیل پیش می آید کهبرای ساخت این گوشی ها از یک لایه بین مدار مجتمع صفحه لمسی و PCB که روی آن نصب شده است استفاده نکرده است. اگر دستگاهتان خم شد،که البته6 خم می شود، ممکن است بعدا بشکند. در ابتدا این شکستگی ها ترک های ریزی هستند که دیده نمی شوند، و صاف کردن دستگاه باعث می شود که این ترک ها بسته شوند و گوشی به حالت اول خود باز گردد. اما بعد کاملا شکسته می شود و صفحه لمسی از کار می افتد. 


این مشکل در طراحی مشکلی بزرگ است. تنها کاری که کاربران می توانند انجام دهند این است که مواظب گوشی خود باشند. مارک شافر از شرکتگفت تنها کاری که می توانید بکنید این است که مواظب باشید که گوشیتان خم نشود. آن را نیندازید، آن را در کیسی قرار ندهید که هنگام در آوردن و قرار دادن آن درون کیس مجبور باشید به آن فشار زیادی بیاورید. آن را در جیب عقب شلوارتان قرار ندهید و اگر جیبتان تنگ است آن را در جیب جلو نیز قرار ندهید. خب بهتر است کلا آن را در جیبتان نگذارید. 
بهترین راه استفاده از6 و 6 پلاس این است که آن را در جیب خود قرار ندهید.قصد ندارد مدار مجتمع خود را تعویض کرده و مشکل را حل کند، وقتی که گوشی خود را برای تعمیر به نمایندگی تحویل می دهید هنوز هم مانند قبل است و ممکن است هر لحظه خم شود. نسل جدید تر گوشی های6 و 6پلاس این مشکل را ندارند ولی کسانی که زوتر این گوشی ها را خریده اند حسابی ضرر کرده اند. البته به خاطر این بی توجهی شرکتاز آن ها شکایت شده است. 
این مشکل در6 بیشتر دیده می شود. حتی گزارش شده است که این مشکل برایهایی که از روز اول در کیس های مستحکم قرار داشته اند نیز پیش آمده است. نکته اینجاست که با وجود این کهاز این مشکل بزرگ با خبر است برای حل آن هیچ اقدامی نمی کند. 
لازم است که اشاره ای هم به مشکل جدید سامسونگ گلکسی نوت 7 بکنیم. البته مشکل سامسونگ بسیار بزرگ تر است چرا که آتش گرفتن این باتری های لیتیوم یونی می تواند باعث خسارات جبران ناپذیری، چه جانی چه مالی شود. اما همیشه وجود مشکل های بزرگ به این معنی نیست که شرکت ها قصد جبران آن ها را دارند. تویوتا، فورد، فولکس واگن همه مشکلات بسیار زیادی از جمله شتاب ناخواسته، آلودگی و مشکلاتی در تایرشان دارند و همه این مشکلات می تواند خطرهای جانی به همراه داشته باشد. شایدمشکلات زیادی داشته باشد، اما حداقل سامسونگ این خطا را پذیرفت و سعی کرد که آن را اصلاح کند اماترجیح می دهد شما را وادار به خرید7 بکند که قابلیت های آن حتی نسبت به مدل های قبلی کمتر است. 

 

منبع: extremetech

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید