اپل به دنبال خرید شرکت خودرو سازی مک لارن !

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 31 شهریور 95 ساعت: 21:37:58

تیم برد شاو و متیو گاراهان از خبرگزاری فایننشال تایمز ( Financial Times ) ، اعلام کرده اند که اپل می خواهد مک لارن ، شرکت خودرو ساز انگلیسی ، را خریداری کند . در حال حاضر دیگر بر کسی پوشیده نیست که صنعت خودرو سازی و فناوری های مربوط به آن توجه این سازنده را به خود جلب کرده است .

هنوز کسی نمی داند که اپل چقدر در ساختن خودروی اپل کار پیشرفت کرده است و می خواهد آن را برای برآورده کردن چه اهدافی بسازد با وجود این مذاکره کردن این سازنده با مک لارن از این امر حکایت می کند که رویای خودرو سازی کوپرتینو هنوز نمرده است .

آیا در آینده شاهد عرضه iCar خواهیم بود ؟

فایننشال تایمز اعلام کرده که چند ماهی است که مک لارن و اپل در حال گفت و گو می باشند و به نظر می رسد که حتی اگر که اپل قصد خریدن کامل مک لارن را نداشته باشد ، می خواهد یک سرمایه گذاری استراتژیک بر روی این شرکت خودرو سازی انجام دهد . 

مهارت مهندسی و اتومبیل سازی مک لارن به عنوان خودروسازی که هم اکنون صاحب یک تیم مسابقاتی فرمول 1 است و توانایی ساختن ابرخودروهای زیادی را نیز دارد ، می تواند برای هر پروژه اپل کار دیگری حائز اهمیت باشد . 

گفته شده است که خودرو ساز انگلیسی در حال حاضر 1.3 میلیارد دلار ارزش دارد ، با وجود این از آنجایی که این سازنده اخیرا سود چندان خوبی نداشته می توان گفت که اپل فرصت خوبی را برای خریدن آن به دست آورده است ؛ البته هنوز هیچ یک از دو طرف معامله این مطالب را تایید نکرده اند . 

می توان گفت که هنوز معامله ای بین این دو سازنده انجام نگرفته است زیرا اگر که قرار بود معامله ای انجام شود باید قبل از این که پروژه اپل کار شروع می شد ، این معامله صورت می گرفت . در حال حاضر تنها محصولی که کوپرتینو برای صنعت خودرو سازی عرضه کرده است اپل کار پلی ( Apple CarPlay ) می باشد که به واسطه آن میانجی iOS بر روی سیستم سرگرم کننده و اطلاعاتی کنونی خودروها نصب شده است .

منبع: techradar

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید