اپل به دنبال خرید شرکت خودرو سازی مک لارن !

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
این اقدام هیچ منافاتی با برنامه ساختن خودروهای هوشمند کوپرتینو ندارد !

تیم برد شاو و متیو گاراهان از خبرگزاری فایننشال تایمز ( Financial Times ) ، اعلام کرده اند کهمی خواهد مک لارن ، شرکت خودرو ساز انگلیسی ، را خریداری کند . در حال حاضر دیگر بر کسی پوشیده نیست که صنعت خودرو سازی و فناوری های مربوط به آن توجه این سازنده را به خود جلب کرده است .

هنوز کسی نمی داند کهچقدر در ساختن خودرویکار پیشرفت کرده است و می خواهد آن را برای برآورده کردن چه اهدافی بسازد با وجود این مذاکره کردن این سازنده با مک لارن از این امر حکایت می کند که رویای خودرو سازی کوپرتینو هنوز نمرده است .

آیا در آینده شاهد عرضه iCar خواهیم بود ؟

فایننشال تایمز اعلام کرده که چند ماهی است که مک لارن ودر حال گفت و گو می باشند و به نظر می رسد که حتی اگر کهقصد خریدن کامل مک لارن را نداشته باشد ، می خواهد یک سرمایه گذاری استراتژیک بر روی این شرکت خودرو سازی انجام دهد . 

مهارت مهندسی و اتومبیل سازی مک لارن به عنوان خودروسازی که هم اکنون صاحب یک تیم مسابقاتی فرمول 1 است و توانایی ساختن ابرخودروهای زیادی را نیز دارد ، می تواند برای هر پروژهکار دیگری حائز اهمیت باشد . 

گفته شده است که خودرو ساز انگلیسی در حال حاضر 1.3 میلیارد دلار ارزش دارد ، با وجود این از آنجایی که این سازنده اخیرا سود چندان خوبی نداشته می توان گفت کهفرصت خوبی را برای خریدن آن به دست آورده است ؛ البته هنوز هیچ یک از دو طرف معامله این مطالب را تایید نکرده اند . 

می توان گفت که هنوز معامله ای بین این دو سازنده انجام نگرفته است زیرا اگر که قرار بود معامله ای انجام شود باید قبل از این که پروژهکار شروع می شد ، این معامله صورت می گرفت . در حال حاضر تنها محصولی که کوپرتینو برای صنعت خودرو سازی عرضه کرده استکار پلی ( Apple CarPlay ) می باشد که به واسطه آن میانجی iOS بر روی سیستم سرگرم کننده و اطلاعاتی کنونی خودروها نصب شده است .

منبع: techradar

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید