بروزرسانی جدید واتساپ به زودی امکان رمز گذاری بر روی مکالمات را نیز در اختیار کاربران می گذارد !

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
سازنده واتساپ در ماه آوریل گذشته ( 13 فروردین تا 11 اردیبهشت ) هیاهوی زیادی را با ارائه قابلیت رمز گذاری سر تا سری به راه انداخت ؛ با وجود این هنوز هم مکالماتی که توسط چنین شبکه هایی بین کاربران صورت می گیرد در معرض خطر افشا شدن قرار دارند ، به همین دلیل واتساپ تصمیم گرفته که به زودی امکان رمز گذاری بر روی مکالمات را نیز در اختیار کاربران قرار دهد .

حتی در حال حاضر هم که قابلیت رمز گذاری سر تا سری بر رویقرار گرفته است سازنده این شبکه اجتماعی تا حد زیادی نمی تواند در صورتی که گوشی کاربر به دست سایر کاربران بیفتد از مکالمات وی محافظت کند از این رو این سازنده تصمیم گرفته است که در قالب یک بروزرسانی جدید برای نرم افزارش ، امکان اعمال کردن یک رمز 6 رقمی بر روی چت ها را نیز در اختیار کاربران بگذارد ؛ این بروزرسانی جدید امکان بازیابی کردن رمز از طریقرا نیز برای کاربران به ارمغان می آورد . این مطلب برای اولین بار توسط سایت خبرگزاریآتوریتی ( Android Authority ) منتشر شد . 

مسلما تنها به دلیل این که این ویژگی هم اکنون در حال تست شدن می باشد نمی توان انتظار داشت که سریعا در اختیار کاربران قرار بگیرد با وجود این از آنجایی کهوهمیشه سعی کرده اند که ویژگی های امنیتی را در حداقل زمان ممکن به کاربرانشان هدیه کنند ، می توان احتمال داد که کاربران در یک بازه زمانی کوتاه مدت به این قابلیت نیز دست یابند .

منبع: phonearena

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید