دردسر دکمه Home آیفون‌های جدید در مناطق سردسیر

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
اپل تصمیم گرفت دکمه‌ Home مرسوم را با لایه‌ای از شیشه جایگزین کند که درواقع دیگر اصلا شباهتی به آن دکمه قدیمی ندارد. حال اما کاربران به مشکل خورده‌اند: به نظر می‌رسد این دکمه‌ لمسی تنها با تماس پوست فعال می‌شود.

گوشی جدید شرکت اپل، یعنی۷، در حال حاضر محبوب‌ ترین و داغ‌ ترین گوشی بازار است.پس از ماه‌ها شایعه و درز اطلاعات و عکس‌های مختلف، بالاخره به تازگی از۷ و ۷ پلاس به طور رسمی رونمایی کرده است. از آن زمان تاکنون جار و جنجال‌ های زیادی در زمینه این گوشی تازه از راه رسیده به پا شده است که بی‌ دلیل هم نیست. گرچه این بار، برخلاف همیشه، شرکتتغییرات چندان شگفت‌ انگیزی درایجاد نکرده، با این حال هنوز هم۷ حرف‌‌های زیادی برای گفتن دارد که پرداختن به آن‌ها خالی از لطف نیست. مهم‌ ترین ویژگی در سری جدیددکمه لمسی Home آن است.

اپل تصمیم گرفت دکمه‌ Home مرسوم را با لایه‌ ای از شیشه جایگزین کند که درواقع دیگر اصلا شباهتی به آن دکمه قدیمی ندارد. هنگام فشار دادن این دکمه جدید لرزشی احساس خواهید کرد که با استفاده از موتور تپتیک خودبه وجود می‌ آید و این ویژگی آن را به یکی از هیجان‌انگیزترین تغییرات این گوشی تازه‌ نفس تبدیل می کند.

در حالی که این ویژگی۷ آن را از گوشی‌ های سری پیشینمتمایز می‌ کرد و امتیاز محسوب می‌ شد، حال که کاربران به این گوشی دسترسی پیدا کرده‌اند یک ایراد اساسی پیرامون همان دکمه‌ شیک و جدید عنوان شده است: به نظر می‌ رسد این دکمه‌ لمسی تنها با تماس پوست فعال می‌ شود. به عبارت دیگر، اگر تماس مستقیم برقرار نشود، مثلا اگر دستکش پوشیده باشید یا از روی پارچه‌ای حتی نازک دکمه لمسی Home را بفشارید، هیچ پاسخی از۷ دریافت نخواهید کرد!

شاید به نظر برسد که این موضوع اهمیت چندانی ندارد، اما با توجه به اینکه زمستان در راه است، اهمیت این مشکل دو چندان می‌ شود. زمان‌ هایی که هوا سرد است، شما ناچارید دستکش بپوشید، کمی عجیب به نظر می‌ رسد که برای کار کردن با گوشی‌ تان ناچار باشید دستکش‌ تان را دربیاورید تا بتوانید دکمه شیشه‌ای Home را لمس کنید.

پیش از این هم اگر دستکش پوشیده بودید یا به هر نوعی انگشتتان پوشیده بود، نمی‌توانستید از قابلیت Touch ID استفاده کنید، با این حال باز هم می‌ توانستید به صفحه‌ اصلی گوشی دسترسی داشته باشید. اما در حال حاضر اگر پوست انگشت با دکمه‌ Home تماس مستقیم نداشته باشد، دکمه کاملا غیر قابل استفاده است. بنابراین، اگر هنگام کار با۷ دستکش پوشیده باشید، نمی‌توانید با فشردن آن به صفحه‌ اصلی بازگردید. اولین راه‌ حلی که برای حل این مشکل به ذهن می‌ رسد این است که از این به بعد از دستکش‌ های مخصوص کار با صفحه نمایشگرهای لمسی استفاده کنید، اما خبر بد این است که حتی این دستکش‌ها هم برای اکثر افراد به‌ خوبی کار نمی‌کنند.

هرچه‌ قدر هم که این موضوع آزاردهنده باشد، باز هم دلیل موجهی برای منصرف شدن از خرید۷ محسوب نمی‌ شود.  اپل قابلیت‌های کاربردی جدید متعددی برای صفحه قفل IOS 10 طراحی کرده است. بنابراین، شاید غیرقابل استفاده بودن دکمه‌ لمسی Home هنگامی که دستکش پوشیده‌اید، آن‌قدرها هم موضوع بزرگ و مهمی به شمار نیاید.

به‌هرحال اگر در طول ماه‌ های آینده که هوا رو به سردی می‌ رود، افرادی را دیدید که سعی می‌ کنند با بینی خود دکمه‌ Home گوشی‌ شان را لمس کنند، چندان غافلگیر نشوید!

منبع: gsm.ir

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید