بررسی آداپتور PCIe ایسوس، PCE-AC88U

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 4 مهر 95 ساعت: 09:00:00

شرکت ایسوس به عنوان یکی از برندهای پیشرو در زمینه تجهیزات کامپیوتری، محصولاتی فاخر در زمینه شبکه تولید و عرضه کرده است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی آداپتور دو باند PCE-AC88 ایسوس بپردازیم.

این آداپتور دوباند با رابط PCI-Express به کامپیوتر های دسکتاپ متصل می گردد و می تواند به راحتی دستکتاپ شما را به یک شبکه بی سیم 4x4 AC3100 با نرخ انتقال حداکثر تا 3100 مگابیت بر ثانیه مجهز کند. PCE-AC88 نسبت به آداپتورهای 3x3 AC پوشش شبکه ای 60 درصد بیشتر دارند که این عمل با کمک چهار آنتن اکسترنال مغناطیسی و منعطف مهیا می گردد. همچنین با توجه به تجهیزات رده بالا و قدرتمند ایسوس از یک هیت سینک سرتاسری در PCE-AC88 استفاده کرده تا پایداری و ماندگاری این قطعه در زمان استفاده طولانی مدت تضمین گردد.

 

ایسوس با کمک فناوری NitroQAM™ (1024-QAM) در باند 5 گیگاهرتز می تواند به سرعت 2100 مگابیت برثانیه در محیط Wi-Fi دست یابد که این عدد نسبت به استاندارد 802.11n (N150) تا 14 برابر سریعتر عمل خواهد کرد. راهکاری که ایسوس برای بهبود سیگنال دهی درنظر گرفته است، استفاده از طراحی خاص آنتن PCE-AC88 است. این آنتن ها به صورت 4 فرستنده و 4 گیرنده عمل می کنند و به سادگی به هر جهت قابل گردش هستند. به لطف نگهدارنده مغناطیسی آن نیز می توانید برای داشتن بهترین کیفیت سیگنال، آنتن ها را با زاویه دلخواه تنظیم کنید. همچنین با استفاده از رابط چند کاربره MIMO (MU-MIMO) و ارسال جهت دار سیگنال با فناوری AiRadar، آنتن دهی و سرعت انتقال را در شبکه بی سیم نسبت به مدل های هم رده خود بهتر می کند.

به منظور درک بهتر از کارایی و عملکرد PCE-AC88 آن را با مدل قبلی خود یعنی PCE-AC68 مقایسه می کنیم. برای ارسال سیگنال از روتر RT-AC88U و سه سیستم دسکتاپ که دوتای آن ها توسط کابل به روتر متصل شده اند و PCE-AC88 هم با رابط PCI-Express به سیستم سوم متصل است، استفاده می کنیم.

آزمون در باند 2.4 گیگاهرتز

آزمون در باند 5 گیگاهرتز

 

خوب همانطور که مشاهده شد عملکرد این آداپتور نسبت به مدل رده بالای نسل قبل خود در هر دو باند 2.4 و 5 گیگاهرتز در شعاع 5 متری از روتر، خیره کننده است. این را در نظر بگیرید که قدرت این کارت شبکه در فاصله بیشتر و موانع سر راه، بیش از پیش به چشم خواهد آمد.

 

بی شک راهکار استفاده از یک آداپتور حرفه ای بیسیم برای کسانی که خواهان انتقال اطلاعات بی دردسر و با بالاترین کیفیت هستند، انتخاب های فراوانی را دربرابرشان قرار خواهد داد. اما با توجه به کیفیت و قدرت PCE-AC88 که با قیمت حدود 350 هزار تومان، می تواند جواب گوی تمام نیاز های شما در بستر شبکه بیسیم باشد.

بنا به عملکرد این کالا نشان پیشنهاد شده توسط مجموعه فیسیت به PCE-AC88U ایسوس تعلق می گیرد:

 

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید