محبوبیت آیفون های قبلی نسبت به آیفون های جدید

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
فروش آیفون‌های جدید اپل نسبت به نسل قبلی 25 درصد کاهش داشته است

بار دیگر، شرکت تحقیقاتی GFK سرمایه‎گذارانرا با گزارش جدید خود ترسانده است. این شرکت با نگاه به کانال‎های فروش، به این نتیجه رسیده است که هفته‎ی اول فروش7 و7 پلاس اپل، بر خلاف تصورات اولیه، با موفقیت همراه نبوده است. در حقیقت، تحلیل این شرکت آلمانی به این نتیجه‎گیری می‎رسد که در واقع فروشجدید این شرکت به نسبت مدل سال قبل با افت 25 درصدی همراه بوده است.

این اولین باری نیست که این شرکت با چنین گزارش‎هایی که بهتاخته است. سال گذشته، این شرکت نگاهی به کانال‎های فروش انداخت و اعلام کرد عایدی فروش آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس با آمار خوب ارائه شده توسط مدیرعامل این شرکت، تیم کوک، همخوانی ندارد.

هم‎چنین گزارش وب‎سایت Digitimes نشان از این دارد که سهامبا کاهش روبرو بوده است. اوایل روز جمعه این وب‎سایت گزارشی را مطرح کرد که در آن در رابطه با افت 20 درصدی سفارش‎های چیپ7 و7 پلاس برای سه ماهه‎ی اول سال 2017 صحبت شده بود. گفته می‎شوداز تامین‎کنندگان چیپ گوشی‎های خود خواسته‎ است که موجودی مدارهای یکپارچه را برای سه ماهه‎ی سوم در حد 50 میلیون واحدنگاه دارند، در حالی‎که این مقدار برای سه ماهه‎ی چهارم به 45 میلیون افت پیدا می‎کند. برای سه ماهه‎ی اول سال 2017، سفارش‎ها حتی بیشتر کاهش پیدا می‎کند چوندرخواست ساخت چیپ‎ به اندازه‎ی کافی برای 35 تا 37 میلیون واحد آیفون، کرده است.

برای کل سال 2016، گفته می‎شود کهاز تامین‎کنندگان قطعات سخت‎افزاری خود می‎خواهد که 100 میلیون واحد7 و7 پلاس بسازند. در واقع این مقدار بیشتر از 80 تا 85 میلیون واحد گوشی است که تامین‎کنندگان قطعاتبرای امسال تخمین زده بودند.

در پایان باید اشاره داشت سهامبا یک کاهش 1.7 درصدی در روز جمعه روبرو شد تا هفته را با قیمت 112.71 دلار به اتمام برساند.

منبع: tech-news

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید