مومن نسب:۱۹ میلیون نفر از کاربران اینترنت در ایران زیر ۱۸ سال هستند/ایرانی ها ۱۲ برابر بیشتر از ژاپنی ها از اینترنت مصرف میکنند!

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 8 مهر 95 ساعت: 13:00:00

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی بسیار فراگیر شده است، تصریح کرد: هر فردی یک تعریف از فضای مجازی دارد و از دریچه خود به این فضا نگاه می‌کند و نداشتن یک تعریف جامعه در این زمینه یکی مسائل است.

عضو کارگروه فضای مجازی کشور با بیان اینکه فضای مجازی مدام در حال تغییر است، اضافه کرد: یکی از مشکلات ما این است که تخصص فعالین مخابراتی نیز در حوزه IT نیست و فقط در حوزه ICT تخصص دارند.

وی با تأکید بر اینکه امروز اپراتورهای مخابراتی سوداگران مرگ، سوداگران نسل و فرهنگ هستند، افزود: ۱۹ میلیون نفر از کاربران اینترنت در ایران زیر ۱۸ سال هستند.

استفاده ۱۲ برابری ایرانی‌ها از اینترنت نسبت به ژاپنی‌ها

مؤمن‌نسب با اشاره به اینکه در کشور ما کاربران روزی ۹ ساعت از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، بیان کرد: این در حالی است که ایرانی‌ها ۱۲ برابر بیشتر از ژاپنی‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه هیولاهای کوچکی در کشور ما پرورش پیدا می‌کنند که باید مراقب باشیم، یادآور شد: ارائه اینترنت‌های پر سرعت در خوابگاه‌های دانشجویی تبعات بسیار بدی داشته و بسیاری از دانشجویان را دچار مشکل کرده است.

عضو کار گروه فضای مجازی کشور با تأکید بر اینکه سایت covenant Eyes در ۱۵۰ کشور دنیا دفتر دارد، ادامه داد: این دفاتر بررسی می‌کنند که چه تعداد عکس و فیلم پرنوگرافی سرچ و دیده شده است.

وی با تأکید بر اینکه از هر ۱۰ کامپیوتری که مورد بررسی قرار گرفته است، از ۹ کامپیوتر فیلم پرنوگرافی از آغاز سال ۲۰۱۵ دانلود شده است، ابراز کرد: بر اساس گفته اینترنت، ۶۰ درصد از دختران و ۹۰ درصد پسران استفاده کننده از اینترنت زیر ۱۸ سال، فیلم‌های غیر اخلاقی دیده‌اند.

مومن‌نسب با بیان اینکه آمریکا ۶۰۰ میلیون سایت فرنوگرافی تولید کرده از سال ۲۰۱۱ که هیچ یک از آنها در کشور خود باز نشده است، افزود: میزان درآمد این کشور از محل دانلود فیلم‌های غیر اخلاقی ۱۳ میلیارد دلار بوده است.

 کاهش سن بلوغ در پسران و دختران

وی با اشاره به اینکه متوسط بلوغ جنسی در تهران بین دختران ۸ سال و بین پسران به ۱۱ سال رسیده است، اظهار کرد: اپراتورهای کشور ما نیز با فروش اینترنت برای خود درآمدزایی می‌کنند و این در حالیست که یکی از اپراتورها فقط با دانلود فیلم پرنوگرافی با کیفیت HD 3 هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

عضو کارگروه فضای مجازی کشور با تأکید بر اینکه امروز متأسفانه در بسیاری از کودکان روحیه تنوع طلبی شکل گرفته است، تصریح کرد: این مقوله یک فاجعه بزرگ است و باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه در واقع نخستین چیزی که از فرزندان و کودکان شما گرفته می‌شود اراده آنها است، اضافه کرد: از سویی شبکه‌های اجتماعی افراد را از خانواده و نزدیکان دور و به غریبه‌ها نزدیک می‌کنند.

مومن‌نسب با بیان اینکه فضای مجازی انسان را اجتماعی نمی‌کند، بلکه فاصله را بیشتر کرده و پیوند خانواده را سست می‌کند، افزود: متأسفانه تلگرام را صهیونیست‌های روس تبار طراحی کرده‌اند که کاربران آن ایرانی هستند.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی افراد را به سمت سکولاریسم می‌کشد، ادامه داد: لذت گرایی، سودگرایی و فردگرایی از دیگر تبعات منفی این فضای شناخته نشده است.

عضو کارگروه فضای مجازی کشور با بیان اینکه متأسفانه از این موضوع تک فرزندان بیشتر از سایر کودکان آسیب‌ می‌بینند، تصریح کرد: همچنین کودکانی که والدین آنها دچار طلاق عاطفی شده‌اند، در این زمینه نسبت به سایرین آسیب‌پذیر هستند.

وی با اشاره به اینکه ۶۸ درصد از طلاق‌های ثبت شده در دنیا به دلیل ارتباط عاطفی یکی از والدین در فضای مجازی بوده است، گفت: حریم شخصی خانواده‌ها، خود خانواده است و باید رمز گوشی‌ها در خانواده مشترک باشد.

مومن‌نسب با تأکید بر اینکه حریم خصوصی در فضای اینترنتی وجود ندارد، افزود: زمان ارسال یک عکس از طریق اینترنت، این عکس یا تصویر در ۱۷ جا کپی می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیشترین چیز دزدیده شده، گوشی‌های موبایل بوده که بیشترین گوشی‌های دزدیده شده نیز شامل گوشی اندروید و هوشمند بوده است، اضافه کرد: این در حالی است بیشترین دزدی‌ها از زنان صورت گرفته است.

عضو کار گروه فضای مجازی کشور با اشاره به اینکه باید به این موضوع فکر کرد که چرا در اوج تحریم‌ها گوشی‌ها کمیاب نشدند، گفت: در این دوران، گوشی‌های هوشمند وارد کشور می‌شدند.

استفاده از گوشی‌های معمولی امنیت دارد

وی با تأکید بر اینکه از گوشی‌های معمولی استفاده شود چرا که امنیت گوشی‌های قدیمی و ساده ۹۰ درصد بیشتر از اندروید است، ادامه داد: همچنین گوشی‌های هوشمند دارای هوش مصنوعی هستند که فرد را به استفاده از آن معتاد می‌کند.

مومن‌نسب با تأکید بر اینکه بر روی دوربین گوشی‌های اندروید یا هوشمند چسب بزنید، اضافه کرد: هرگز با تلفن همراه، عکس خصوصی تهیه نکنید.

وی با بیان اینکه گوشی‌های دست دوم خود را نفروشید، گفت: این گوشی‌ها پس از فروش به سهولت ریکاوری شده و اطلاعات سابق برمی‌گردد.

عضو کار گروه فضای مجازی کشور با بیان اینکه از نرم افزارهای ایرانی در گوشی خود استفاده کنید، افزود: در صورت حک شدن، به سهولت پلیس فتا، حکر را پیدا می‌کند.

وی همچنین یادآور شد: گوشی دست دوم هرگز نخرید چرا امکان وجود ویروس و حک شدن اطلاعات وجود دارد.

عضو کار گروه فضای مجازی کشور با بیان اینکه وجود مودم وای فای و روشن بودن آن به صورت شبانه روز در یک خانه سبب بروز بیماری‌هایی از جمله عدم باروری کودکان و فرزندان می‌شود، اظهار کرد: وجود مودم وای فای و اینترنت نسل ۳ و ۴ سبب بیماری‌هایی چون سرطان، سکته مغزی، سقط جنین و … می‌شود.

منبع: data-link

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید