وزیر ارتباطات: تولید محتوا یعنی ثروت و درآمد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 11 مهر 95 ساعت: 14:45:00

به گزارش خبرنگار شبکه خبری ICTPRESS ، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از پروژه های شرکت ایرانسل با اشاره الویت های دولت در حوزه ارتباطات گفت: شبکه ملی اطلاعات ۱۳ سال است که در دستور کار دولت قرار دارد و مقام معظم رهبری همواره پیگیر روند پیشرفت آن بوده اند.
وی افزود: اعتقاد دارم کاری که امروز انجام شد قسمت قابل توجهی از آن در خدمت گسترش شبکه ی ملی اطلاعات و دولت الکترونیک است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: ایرانسل و در تمامی جلسات مرتبط به شبکه ی ملی اطلاعات حضور داشته است و طبق برنامه زمانبندی که ارائه کرده اند کارها را پیش برده اند،‌ حتی ایرانسل جلوتر از برنامه هاست.
وی همچنین خبر داد: در دهه مبارک فجر فاز دوم شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری خواهد رسید.
واعظی تاکید کرد: در کنار این امر امیدوار هستیم پایه های دولت الکترونیک مستحکم شود و به یقین در این راه اپراتورها باید نقش پر رنگی ایفا نمایند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به فعالیت مربوط به زائران حسینی در حوزه ارتباطات اظهار کرد: از کلیه اپراتورها و خصوصا ایرانسل و سایر اپراتورها تشکر می کنم، زیرا آنها به دنبال آن هستند که برای زائرین حسینی تسهیلات و خدمات بهینه تر فراهم شود.
وزیر ارتباطات در ارتباط با مسایل اقتصادی مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعت گفت: در کشور باید در پی توسعه ی کسب و کار بود و شغل های بیشتری را پدید آورد، در این زمینه اپراتورها باید پیشگام باشند.
وی هچنین افزود: شرکت هایی مانند ایرانسل وظیفه ی اشتغال زایی و بومی کردن فناوری را در داخل کشور عهده دار هستند و آنها باید در این راستا برای شرکت های کوچک همانند یک الگو عمل نمایند.
واعظی تاکید کردپ امروز تولید محتوی یعنی ثروت و درآمد و لذا اگر می خواهیم از دیتا و پهنای باند درآمد زایی کنیم باید تولید محتوای فاخر نماییم.
وی همچنین با اشاره به تحولات اخیر در حوزه ارتباطات عنوان کرد: امروز پیام ها از طریق ویدیو منتقل می شوند؛ راهکاری که استفاده ی عظیمی از دیتا می نماید به همین خاطر هیچ کس گمان نمی کرد مصرف دیتای کشور به چنین حجمی برسد.
وزیر ارتباطات در ادامه افزود: سیاست های ما در زمینه ی افزایش پهنای باند و تعداد کاربران مخالفان زیادی داشته ولی به هر حال ما سیاست هایی را دنبال می کنیم که هم راستا با اهداف نظام هستند.
وی هچمنین به نقش جوانان در این زمینه اشاره کرد و افزود: اجرایی شدن آنچه از آن سخن گفتیم باید توسط فارغ التحصیلان مملکت خودمان صورت پذیرد.
وزیر ارتباطات خواستار رقابت سالم بین اپراتورها شد و گفت: ایرانسل تنها خدمت رسان ۴۷ میلیون کاربر نیست بلکه فرهنگ رقابت سالم را در  حوزه ی ICT بنیانگذاری نموده است؛ من شدیداً با رقابت تخریبی از سوی هر فرد و نهادی مخالف هستم.
واعظی در پایان تاکید کرد: شرکتی پیش رو و موفق است که تمام پرسنل و تمام اعضای آن نسبت به خود برند تعصب داشته باشند و برای توفیق اش تلاش کنند، اگر امروز ایرانسل به نقطه ی کنونی رسیده همه ی کارکنان آن در تمامی نقاط کشور سهم دارند.

منبع: شبکه خبری فناوری نوین

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید