آیفون 7 ضعیف‌ترین باتری میان پرچمداران را دارد

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
با اینکه ظرفیت باتری iPhone 7 نسبت به مدل سال قبل افزایش یافته است، آزمایش باتری این دستگاه نشان می‌دهد طول عمر این باتری در میان پرچمداران اصلی بازار از همه بدتر است.

در چند سال اخیر آیفون‌هایاز نظر عمر باتری جهش قابل توجهی نداشته‌اند، با این حال این شرکت سعی کرده است با بهینه کردن سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی‌های خود طول عمر باتری آنها را افزایش دهد، هرچند که این افزایش کم باشد.

آیفون 7 باتری 1960 میلی‌آمپرساعتی در اختیار دارد که ظرفیتش 245 میلی‌آمپرساعت از6اس بیشتر شده است.ادعا می‌کند باتری iPhone 7 تا 14 ساعت مکالمه روی شبکه 3G و 12 ساعت اینترنت‌گردی روی شبکه 3G دوام می‌آورد.

یک بنیاد مستقل تست وسایل الکترونیکی به نام ?Which، که مقر آن در انگلیس است، مقایسه‌ای روی باتری Galaxy S7 ،G5 ،iPhone 7 و HTC 10 انجام داده که نشان می‌دهد عملکرد باتری گوشی 4.7 اینچی جدیداز سه پرچمدار دیگر ضعیف‌تر است.

این آزمایش برای مدت زمان مکالمه و اینترنت‌گردی روی شبکه 3G انجام گرفته است که نتایج آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

همان طور که می‌بینید، در هر دو این تست‌ها باتری7 ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است، در حالی که HTC 10 در بین این 4 پرچمدار بهترین بوده.

البته دلیل شکست خوردندر این تست‌ها کاملا مشخص است. ظرفیت باتری iPhone 7 به مراتب کمتر از ظرفیت باتری سه پرچمدار دیگر اندرویدی است و به همین دلیل آنها وضعیت بهتری در این آزمایش دارند.

اپل به خوبی می‌داند ظرفیت باتری گوشی‌های هوشمندش در مقایسه با سایر رقبا چه اندازه کمتر است، اما همچنان ترجیح می‌دهد گوشی سبک‌تر و باریک‌تری داشته باشد و ظرفیت باتری را فدای آن کند. با این حال ممکن است بسیاری از کاربرانترجیح دهند گوشی ضخیم‌تری داشته باشند اما باتری گوشی آنها بیشتر عمر کند. نظر شما به عنوان کاربرچیست؟

منبع: جی‌اس‌ام

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید