اولین گوشی با تکنولوژی واقعیت افزوده گوگل ماه آینده به فروش می رسد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 15 مهر 95 ساعت: 02:11:00

مدت زیادی است که واقعیت افزوده شکل گرفته، و توسط نینتندو 3DS محبوبیت پیدا کرده، اما در واقع در گوشی ها هنوز استفاده نشده است. البته، پوکمون گو طعمی از چیزهایی که با واقعیت افزوده امکان پذیر هستند را ارائه داده، اما ما به یک تکنولوژی تخصص یافته برای تجربیات واقعاً همه جانبه نیازمندیم.
پروژه تانگوی گوگل (Google's Project Tango) با هدف آوردن تکنولوژی واقعیت افزوده لازم به موبایل ها ایجاد شده و شما می توانید در ماه نوامبر نگاهی به آن داشته باشید، اگرچه تاریخ دقیقی هنوز مشخص نشده است. فبلت Phab2 Pro لنوو، اولین گوشی برای معرفی سیستم دوربین سه بعدی گوگل تانگو به بازار خواهد بود که قابلیت اسکن محیط اطراف شما و قرار دادن واقعی وسایل مجازی در محیط اطراف شما را دارد.


دوربین Phab2 Pro می تواند محیط اطرافتان را آنالیز کند.
Phab2 Pro یک گوشی بزرگ با صفحه نمایش 6.4 اینچی quad-HD خود است. این گوشی همچنین می تواند 5.1 از صداهای اطراف را با 3 میکروفون خود ضبط کند که به شما کمک می کند ویدیوهای همه جانبه بسازید.
این گوشی ممکن است به جای پردازنده پرچمدار اسنپ دراگون 821 موجود در گوشی های تازه منتشر شده گوگل پیکسل، از یک پردازنده میان رده اسنپ دراگون 562 بهره ببرد، اما این پردازنده برای تانگو بهینه سازی شده است. با یک برچسب قیمت 499 دلار (345 پوند، و 672 دلار استرالیا)، سخت است که خیلی راجع به ویژگی های آن شکایت کنیم.
بزرگترین مشکل Phab2 Pro لنوو این است که از واقعیت مجازی پشتیبانی نمی کند، چیزی که گوگل با هدست واقعیت مجازی Daydream View خود در حال جلو بردن آن است. شما باید انتخاب کنید که آیا یک تجربه واقعیت افزوده با Phab2 Pro می خواهید یا یک تجربه واقعیت مجازی با گوگل پیکسل.
Clay Bavor مدیر واقعیت مجازی گوگل در گفتگوی خود با CNET گفته "می توانید تصور کنید که در آینده لازم نیست که یک انتخاب داشته باشید، اما این کمی دور از دسترس است." در آینده، ممکن است یک گوشی ببینیم که هم از تانگو و هم از Daydream پشتیبانی می کند، اما فعلاً مجبوریم که همان انتخاب سخت را داشته باشیم.

 

منبع: techradar

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید