جایگزینی دستگاه‌های TD-LTE به جای مودم‌های وایمکس ایرانسل

   
نام نویسنده:
 شنبه 17 مهر 95 ساعت: 11:30:00

اینترنت نسل چهارم ثابت (TD-LTE) برای اولین بار در کشور ارائه شد و ایرانسل موفق به اخذ باند فرکانسی مورد نیاز ارائه خدمات این نسل شده و به سرعت سرویس مذکور را بر بستر شبکه از قبل پیاده شده وایمکس، توسعه بخشید.

پایداری بالای سرویس در آپلود و دانلود، مودم‌های مبتنی بر سیم‌کارت، امکان ارائه سرویس با سرعت بیشتر در قالب بسته‌هایی با حجم بالاتر مناسب برای مصارف خانگی و شرکتی، عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه‌اندازی سرویس، سهولت در جابجایی مودم و امکان استفاده در تمامی مناطق تحت پوشش، شبکه بهینه و با کیفیت بالاتر و راه‌اندازی سریع سرویس را می‌توان از مزیت‌های این فناوری دانست.

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی، با تاکید بر سرعت عمل این اپراتور در توسعه شبکه، گفت: تصورم این هست که چون بک گراند شبکه دیتا هیچ اپراتوری به اندازه ما نیست و علاوه بر این تجربه چند سال اخیر ما در زمینه ارائه نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی را نیز ندارند، دارای سرمایه‌ای هستیم که در اختیار کسی نیست. اپراتورهای دیگر قادر به کسب این سرمایه نیستند و از این حیث با اطمینان خاطر به توسعه شبکه در راستای رسالت ذاتی خود و جذب مشترکان می‌رویم.

مدیر عامل ایرانسل افزود: در راستای توسعه TD-LTE و در بدو امر هم به استفاده از یک کریر (Carrier) اکتفا نکردیم و دنبال کریرهای دوم و سوم هستیم تا با مودم‌های مناسب بتوانیم امکان سرعت تا چند صد مگابیت بر ثانیه را فراهم کنیم.

وی درباره احتمال جمع‌آوری مودم‌های وایمکس و جایگزینی آن با دستگاه‌های TD-LTE گفت: فعلا روی این موضوع در حال فکر کردن هستیم تا نهایتا مودم‌های وایمکس را با همان قیمت فروخته شده جمع‌آوری کنیم.

منبع: tech-news

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • مهمان
  2016-10-09 14:57:39

  مردم جهان اولی تو فکر سرعت هستن نه حجم

  پاسخ دادن
 • ali
  2016-10-08 19:56:32

  مردم جهان سوم، کی میخوان تو اون مخشون فرو کنن مشکل مردم ایران سرعت نیست، حجمه.

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید