مصرف حافظهٔ کمتر در نسخهٔ جدید گوگل کروم

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
گوگل در صدد است ورژن جدیدی از کروم ارائه دهد که در آن مصرف حافطهٔ رم تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده باشد.

کارایی مرورگرهای مولتی پلتفرم وب و سرعت آن ها، به معیاری جهت مقایسهٔ این ابزارها تبدیل شده است. گوگل کروم، مرورگری است که علی‌رغم محبوبیتی که دارد، نسبت به مرورگری مانند فایرفاکس، حجم زیادی از حافظهٔ رم را مصرف می کند. گوگل در صدد است ورژن جدیدی ازارائه دهد که در آن مصرف حافطهٔ رم تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده باشد.

در۵۵، قرار است از یک موتور جاوا اسکریپتی جدید استفاده شود که باعث می شود مصرف حافظهٔ رم به طرز چشمگیری کمتر شود. در آزمایشات  اولیه ای که صورت گرفته است، حافظهٔ هیپ به طور میانگین تا ۵۰٪ کاهش یافته است (یعنی عملا مصرف حافظه نصف شده است).

عمل‌کرد مرورگرها در برخورد با وب سایت های مختلف فرق می کند، اما تیم توسعهٔدر راستای تولید این تکنولوژی جدید ادعا کرده اند این نرم افزار در برخورد با سایت هایی مثل توییتر، ردیت، و نیویورک تایمز عمل‌کرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.

قرار است نسخهٔ نهایی۵۵ در تاریخ ۶ دسامبر به بازار عرضه شود، اما کاربران زیادی درخواست داده اند تا هر چه سریع‌تر به این ورژن ازدسترسی پیدا کنند. یکی از چالش هایی که این تیم در آینده با آن مواجه خواهند بود، بهبود این مرورگر به نحوی است که قابل استفاده در دستگاه هایی با حافظهٔ رم کمتر از ۱ گیگابایت نیز باشد.

گوگلقبلاً به عنوان یک مرورگر بدنام از نظر مصرف منابع در نوت بوک های مک، شناخته شده بود که در برخورد با سیستم‌های ویندوزی بسیار بدتر عمل می کرد. اخیراً گوگل تلاش بسیار زیادی در راستای غلبه بر موانع موجود در پلتفرم ها و همچنین سرعت مرورگر انجام داده است و باعث شدهقابل رقابت با مرورگری مانند سفاریباشد. 

منبع: appleinsider

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید