برای گرفتار نشدن به بدافزار از اسپاتیفای دوری کنید

   
نام نویسنده:
 شنبه 24 مهر 95 ساعت: 10:40:00

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بسیاری از کاربران خدمات موسیقی آنلاین اسپاتیفای از وجود بدافزار در خدمات رایگان این سامانه، شکایت کرده‌اند.

سال گذشته، این سرور استریمینگ موسیقی و ویدئو توسط هکرهای روسی مورد حمله قرار گرفته و اطلاعات حساب‌های آن به سرقت رفت. همچنین از مدیر ارشد این سامانه برای جمع‌آوری اطلاعات خصوصی افراد شکایت و او مجبور به عذرخواهی شد؛ اما اکنون، تعدادی از کاربران رایگان اسپاتیفای از آلوده بودن تبلیغات این سامانه، شکایت دارند.

یکی از کاربران این سامانه اخیرا از وجود فعالیت‌های غیرمعمول در مرورگر خود خبر داد. این کاربر نوشت: «در حال حاضر هشدار جدیدی در مورد خدمات رایگان اسپاتیفای وجود دارد. این موضوع چند ساعت پیش آغاز شد. اگر اسپاتیفای رایگان را باز کنید، شما را به وبگاه‌های آلوده هدایت می‌کند. برخی از آن‌ها حتی برای بارگذاری بدافزار خود، نیازی به تأیید کاربر نیز ندارند.»

در پاسخ شرکت مذکور اعلام کرد، مسئله را بررسی خواهد کرد. این شرکت نوشت: «ما در حال حاضر مشغول بررسی این مسئله هستیم. این شکایت‌ها را به تیم بازرسی خود اطلاع می‌دهیم. ما به‌طور حتم، به‌زودی به‌روز رسانی جدیدی برای کاربران ارسال خواهیم کرد.»

در ابتدا گزارش‌ها حاکی از آن بود که تنها کاربران ویندوز 10 با چنین مشکلی مواجه هستند، اما بعدا مشخص شد که کاربران مک و اوبونتو (Ubuntu) نیز در امان نیستند.

البته علت این موضوع می‌تواند ورود کاربر به وبگاه‌های آلوده‌ی تبلیغاتی باشد.

این در حالی است که اسپاتیفای در آخرین به‌روز رسانی خود ادعا کرد این مسئله را شناسایی و برطرف کرده است. این شرکت نوشت: «تعدادی اندکی از کاربران ما با مشکل مشکوکی از جانب وبگاه‌های پاپ‌آپ در خدمات رایگان ما مواجه شده بودند. ما اکنون منبع این مشکل را یافته و آن را از بین برده‌ایم. ما به بررسی‌های خود ادامه خواهیم داد.»

 

منبع: سایبربان

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید