ضرر 5 میلیارد دلاری برای سامسونگ

   
نام نویسنده:
 شنبه 24 مهر 95 ساعت: 13:00:00

بدون تردید در جریان مشکلات فنی فبلت گلکسی نوت 7 هستید. این فبلت برای دومین بار از سوی سامسونگ فراخوانی شده و فروش و عرضه این محصول در سراسر دنیا لغو شده است. به بیان دیگر نسخه جدید سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ امسال راهی بازار نمی‌شود و مشخص نیست که سرنوشت دقیق آن به چه صورت خواهد بود.

همانطور که می‌دانید سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ از جمله پرطرفدارترین محصولات اندرویدی هستند که هر ساله روانه بازار می‌شوند. بخش عظیمی از درآمدهای سامسونگ وابسته به فروش سری فبلت‌های گلکسی نوت است. با مشکلاتی که برای فبلت گلکسی نوت 7 به وجود آمده و با لغو فروش آن، سامسونگ طی بیانیه رسمی عنوان کرده که پیش‌بینی می‌کند طی شش ماه آینده میزان درآمدهایش تا 3 میلیارد دلار کاهش پیدا کند!

شرکت سامسونگ عقیده دارد که درآمدهای این شرکت در مجموع چیزی در حدود 5 میلیارد دلار کاهش می‌یابد. بدون تردید این ضرر برای سامسونگ بسیار ناامیدکننده است. کاملا مشخص است که در این بین سامسونگ باید حساب ویژه‌ای بر روی پرچمدار جدید سری گلکسی اس خود باز کند. به نوعی می‌توان انتظار داشت که گلکسی اس 8 سامسونگ (Samsung Galaxy S8) محصولی است که باید اعتبار از دست رفته این شرکت کره‌ای را بازگرداند.

بدون تردید افت درآمد چشمگیری که سامسونگ به واسطه لغو فروش گلکسی نوت 7 پیش‌بینی کرده، شرایط را برای این کمپانی دشوار می‌کند. اگرچه می‌توان گفت که مشکلات پدیدار شده برای فبلت نوت 7 برای اولین بار در تاریخ تولید محصولات سامسونگ برای این شرکت کره‌ای به وجود آمده، اما سامسونگ تجربه دست و پنجه نرم کردن با بحران‌ها مالی عظیم را دارد. پیش‌بینی می‌کنیم که افت درآمدهایی که به موجب عدم عرضه نوت 7 برای سامسونگ به وجود می‌آیند به هیچ وجه نتوانند منجر به جلوگیری از پیشرفت این غول کره‌ای شوند.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید