افراد معروف می توانند کامپیوتر شما را آلوده به ویروس کنند

   
نام نویسنده:
 شنبه 6 آذر 95 ساعت: 11:00:39

جست و جوی نام انسان های معروف روی اینترنت می تواند کاری ساده باشد. می خواهید بدانید آخرین توئیت کریستینو رونالدو درمورد چه بوده یا جدایی آنجلینا جولی و برد پیت به کجا رسید و یا این که فیلم بعدی جانی دپ چیست. اما مجرمان اینترنتی می توانند از علاقه شما به انسان های معروف برای ویروسی کردن شما استفاده کنند. 
دراصل آنقدر این موضوع شایع است که مک آفی لیستی از خطرناک ترین افراد معروف منتشر کرده است. اما می توانید به راحتی جلوی این اتفاق وحشتناک را هنگام جست و جوی نام ستاره های محبوب خود بگیرید. 
 
لیست خطرناک ترین افراد معروف در سال 2016
طبق گفته مک آفی این هنرمندان خطرناک ترین ها هستند:

 

اما این لیست دقیقا به چه معنی است؟ مک آفی می گوید که جست و جوی نام کدام یک از افراد معروف بیشتر خطر ویروسی شدن را در پی دارد. به صورت کوتاه، اگر نام امی شومر، جاستین بیبر، کارسون دالی یا هرکسی دیگر را در این لیست جست و جو می کنید، احتمال این که یکی از وب سایت هایی که می بینید شما را به ویروس آلوده کند بسیار بالاست. 
مک آفی در تحقیقی " { نام فرد مشهور} + تورنت" ، "{ نام فرد مشهور}+ MP4 رایگان" و " { نام فرد مشهور" + دانلود اچ دی " را آنالیز کرد و نتایج را بررسی کرد تا ببیند که کدام یک بیشتر آلوده به ویروس است و هر هنرمند را بر اساس آن رتبه بندی کرد. جالب اینجاست که جست و جو برای تورنت ها خطرناک ترین هستند. مک آفی می گوید که جست و جوی نام" امی شومر تورنت" 33% کاربر را در خطر ویروسی شدن قرار می دهد. 
حتی اگر به دنبال تورنت نیستید، باز هم وقتی که نام هنرمند مورد علاقه خود را جست و جو می کنید باید مواظب باشید. پنج کار می توانید انجام دهید تا در امان بمانید. 
 
لینک ها را پیش از کلیک دوبار چک کنید
وقتی که نتیجه یک جست و جو را برای ستاره مورد نظر خود می بینید، پیش از کلیک کردن با دقت به لینک URL نگاه کنید. اگر با عنوان همخوان نبود، یا چیزی عجیب بود روی آن کلیک نکنید. البته درمورد هر چیزی باید به این موضوع دقت کنید، چه شایعات در مورد هنرمندان باشد چه دانلود رایگان. 

تورنت ها همیشه خطرناک هستند، چرا که شما هیچ گاه نمی دانید چه چیزی را دانلود می کنید. پس حتی اگر چیزی یافتید که به نظر عادی بود، باز هم در حال ریسک کردن هستید. بهتر است هنگام تورنت کردن از VPN استفاده کنید و حتما یک آنتی ویروس به روز و فعال داشته باشید. 
اولین قدم محافظت از خود است، در نتیجه از هر روش امنیتی که استفاده می کنید، روی لینک های مشکوک کلیک نکنید. این کار ساده است و انجام ندادن آن شما را از یک دردسر بزرگ نجات می دهد. 

هنگام دانلود فایل ها مواظب باشید
به اشتراک گذاری فایل ها، با این که در بیشتر مواقع غیر قانونی هستند، اما بسیار راحت و در دسترس هستند و بسیاری از مردم برای به دست آوردن آثار هنرمندان مورد علاقه خود از آن ها استفاده می کنند. حتی اگر از یک VPN و آنتی ویروس استفاده می کنید، باز هم دانلود فایل ها ایده جالبی نیست. 
ویروس و بدافزار می توانند در فایل های صوتی یا تصویری پنهان شوند. نرم افزار دانلود شده می تواند در ظاهر یک فایل مدیا باشد. مجرمان اینترنتی بسیار باهوش هستند و راه های جدیدی برای استفاده از تقریبا هر نوع فایل دانلود پیدا می کنند. برای در امان ماندن این کار را نکنید. آنلاین دیدن ویدئوها و گوش دادن به فایل های صوتی نیز خطرناک است، اما قطعا از دانلود امن تر است. 

اطلاعات شخصی خود را منتشر نکنید
بعضی از سایت های فیشینگ به نظر امن می رسند و بعضی از متخلفان از علاقه شما به یک هنرمند سوء استفاده می کنند تا اطلاعات با ارزش شما را بدزدند. برای مثال، اگر روی یک لینک دانلود اچ دی آخرین موزیک ویدئو یک خواننده کلیک کنید از شما ایمیل و شماره تلفن خواسته می شود. 
شاید فکر کنید که چیزی نشده و وقتی که دیدید لینک دانلودی که می خواستید چیزی به شما نداده است دوباره به گوگل باز گردید. اما دوتا از اطلاعات مهم خود را به شخصی داده اید که ممکن است بعدا از آن ها سوء استفاده کند. 
هیچ گاه برای دانلودها، تورنت ها یا دسترسی به " اطلاعات منحصر به فرد" اطلاعات شخصی خود را به هیچ وبسایتی ندهید. احتمالا چیزی که می خواهید را نمی گیرید و امنیت خود را در خطر می اندازید. 

از منابع رسمی استفاده کنید
گرفتن فایل های صوتی و تصویری و اخبار از وبسایت های معروف بسیار بهتر از این است که آن ها را دانلود کنید. درضمن استفاده از تورنت ها می تواند برای شما خطرساز باشد. 


یوتوب مکانی بسیار مناسب برای دیدن کلیپ کمدین ها و خواننده هاست. مجله های معروف زیادی هستند که شایعات مربوط به بازیگران و خواننده های معروف را منتشر می کنند. وبسایت های بسیار زیادی وجود دارند که می توانید در آن ها آثار و اطلاعات افراد مشهور مورد علاقه خود را بیابید و شما را به ویروس یا بدافزار آلوده نمی کنند. 

آنتی ویروس خود را به روز نگاه دارید
شاید از شنیدن این جمله خسته شده باشید اما هنوز هم افراد زیادی هستند که از اپلیکیشن های آنتی ویروس مناسب استفاده نمی کنند. می توان گفت که تقریبا 15 درصد کاربران از آنتی ویروس ها استفاده نمی کنند. پس باز هم تاکید می کنیم. 
همین حالا یک اپلیکیشن آنتی ویروس نصب کنید. از هر سیستم عاملی که استفاده کنید موارد زیادی برای شما موجود می باشد. می توانید یک مورد پیدا کنید که هزاران منبع سیستمی روی دستگاه شما نصب نکند. از هرکدام که استفاده کنید فرقی نمی کند چرا که از کامپیوتر شما محافظت می کند. درضمن حتما آن را به روز نگاه دارید. می توانید به راحتی اخطارها را در مورد به روز رسانی نادیده بگیرید، اما اگر به اپلیکیشن خود اجازه دهید که به صورت خودکار به روز رسانی ها را دانلود کند، دیگر نگران چیزی نخواهید بود. 

امن باشید
مانند همیشه، از شما می خواهیم که امنیت را جدی بگیرید. روی لینک های مشکوک کلیک نکنید، از منابع غیر مطمئن چیزی دانلود نکنید و از آنتی ویروس استفاده کنید. بسیار ساده است، اما به یاد داشته باشید که دنبال کردن افراد معروف می تواند برایتان خطرساز باشد. 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید