مروری بر سنسور نشت آب دی لینک

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 25 مرداد 94 ساعت: 05:38:46


معرفی
این هفته D-Link از به بازار آمدن دو عضو جدید خانواده mydlink که قبلا معرفی شده بود خبر داد: سنسور آب DCH-S160 Wi-Fi و DCH-S220 Wi-Fi Siren. در این مقاله روی سنسور آب متصل به وای فای متمرکز می شویم.
اگر شما صاحب خانه و یا ملک هستید، می دانید که تعمیر خرابی سیستم آب چقد می تواند هزینه بر باشد. ابزار جلوگیری از نشت آب، لوله تراکم تهویه هوا مسدود شده یا آب گرم کنی که منفجر شده است، اگر جلوی نشت را سریع نگیرید می تواند میلیون ها تومان برای شما هزینه بر شود. سنسور آب DCH-S160 Wi-Fi طراحی شده است تا هنگامی که نشت آب را تشخیص می دهد به شما خبر دهد.

dlink dchs160 beauty


DCH-S160 دستگاهی گرد ، به قطر 2.56اینچو بلندی 2.07 می باشد. در قسمت جلو و زیر عکس می بینید  که سنسور آب از یک جک RJ-11 و یک دو شاخه الکتریکی استفاده می کند. سنسور با یک کابل سنسور آب 19 اینچی به فروش می رسد که در تمام طول خود  نشت آب را شناسایی می کند. همچنین به یک کابل ضمیمه 39 اینچی ( 1 متری) RJ-11 برای ارائه انعطاف پذیری در نصب به همراه این محصولبه فروش می رسد.
در قسمت کناری سنسور آب، یک LED برای نشان داده وضعیت،  دکمه WPS ( نصب پشتیبانی شده توسط وای فای)، و دکمه تنظیم مجدد وجود دارد که در تصویر زیر نشان داده شده اند.

b 550 0 16777215 00 images stories smarthome dlink dchs160 dlink dchs160 front

 

b 550 0 16777215 00 images stories smarthome dlink dchs160 dlink dchs160 side

 

نصب
تنظیم سنسور آب تقریبا مشابه محصولات دیگر mydlink می باشد.
•    یک شبکه وای فای که به اینترنت متصل است.
•    یک دستگاه Android یا iOS
•    یک حساب کاربری " mydlink" . اگر حساب کاربری ندارید، می توانید به راحتی و به صورت رایگان از طریق www.mydlink.com. یکی برای خود باز کنید.
•    اپلیکیشن mydlink Home، که می توانید آن را در Google Play Store و یا Apple iTunes App Store با جست و جوی " mydlink Home" بیابید.
اگر تا به حال یک محصول mydlink را نصب نکرده اید، باید بدانید که این کار بسیار ساده است. سخت افزار آن از طریق اپلیکیشن mydlink Home روی دستگاه iOS  یا Android نصب می شود. مانند دیگر محصولات mydlink، سنسور آب با یک کارت نصب کوچک به فروش می رسد. روی کارت دستورالعمل و یک کد QR وجود دارد که به شما کمک می کند اپلیکیشن mydlink Home را بیابید. در پشت کارت یک برچسب است که برای هر محصول منحصر به فرد و متفاوت است.

dlink dchs160 qic


برای نصب دستگاه جدید، کد QR را از طریق اپلیکیشن mydlink Home اسکن  کنید و دستگاه خود را با استفاده از دکمه فشاری WPS روی روتر، و دکمه WPS روی سنسور آب خود به شبکه وای فای متصل کنید.
اگر به مشکل برخوردید و یا روتر شما WPS را پشتیبانی نکرد، در برنامه نصب گزینه هایی وجود دارند که می توانید دستگاه را به صورت دستی پیکر بندی کنید. کل فرایند نصب فقط چند دقیقه زمان می برد. عکس زیر نماگرفت از هر مرحله را نشان می دهد.

cc546a57ccb5a0ebeec1ed2a9a064fb6

نما گرفت زیر نمایی از اپلیکیشن را روی Samsung S5 را نشان می دهد. نسخه iPad ( که در اصل یک اپلیکیشن iPhone می باشد) تا حدی منحصر به فرد است. برخلاف سنسور حرکتی DCH-S150 هیچ گونه گزینه پیکر بندی برای سنسور آب وجود ندارد. البته هیچ نیازی به آن ندارید چرا که می خواهید با حداکثر حساسیت به شما هشدار دهد.
نوار آخرین شناساییبرای نشان دادن گزارشات در مورد شناسایی نشت آب باز می شود. نوار اطلاعات نام محصول، شماره Mydlink، آدرس MAC، آدرس IP، نسخه سفت افزار و را نشان می دهد، همچنین گزینه ای برای قطع دستگاه نیز وجود دارد.
مانند سنسور حرکتی، سنسور آب را می توان به تنهایی برای دریافت اطلاعات درون اپلیکیشناستفاده کرد، و یا می توان از آن با تلفیق با یک دستگاه کنترل مثل DSP-W215 Wi-Fi Smart Plug. استفاده کرد.

dlink dchs160 landing

تجربه به جای تئوری
اپلیکیشن mydlink Home روی هر دو Android و iOS آزمایش شد و رابط کاربری تقریبا یکسان بودند. در شکل زیر گروه Home نشان داده شده روی گوشی Androidرا مشاهده می کنید.
در راستای آزمایش سنسور آب، برای روشن کردن یک سوئیچ هوشمند DSP-W215 اقداماتی  در اپلیکیشن mydlink Home روی هردو iOS و Android انجام شد. هر دو روی سیستم عامل های خود کار کردند و با آن سازگار بودند. یک لامپ قرار داده شد تا راحت تر بتوان فهمید که آیا این دستگاه نشت را گزارش می دهد یا خیر. شکل زیر اقدامات انجام شده را برای روشن کردن چراغ وقتی نشت آب تشخیص داده می شود را نشان می دهد.
برای آزمایش، سنسور به یک پریز نزدیک سینک دستشویی متصل و کابل سنسور در زیر سینک قرار داده شد. سپس شیر آب اندکی باز شد. سیستم هشدار سنسور آب هنگامی که اولین قطره آب با کابل سنسور برخورد کرد فورا فعال شد. سنسور شروع به بوق زدن کرد و لوگو  D-Link در جلو دستگاه هماهنگ با صدای بوق قرمز و چشمک زن شد.

dlink dchs160 home


LED چشمک زن و صدای بوق تا زمانی که محل آب تشخیص داده شد ادامه پیدا کردند. سنسور همچنین چراغ را روشن کرد و در طول چند دقیقه روی هر دو iPad و گوشی iPad  از طریق اپلیکیشن هشدار  دریافت شد.
صدای بوق که dB 70 تشخیص داده شد، خیلی بلند نبود. درنتیجه اگر سنسور در یک کمد قرار گیرد ممکن است صدای آن شنیده نشود. از آنجایی که این سنسور می تواند اقداماتی را در دستگاه های دیگر به دنبال داشته باشد، شاید ایده خوبی باشد تا از آن برای فعال سازی پلاگین هوشمند DSP-W215 و یا آژیر DCH-S220 Wi-Fi برای ارائه هشدار های صوتی و تصویری اضافه به عنوان مکمل توسط اپلیکیشن استفاده کرد. شکل زیر اخطار را روی iPad ( بالا) و گوشی های Samsung ( پایین) نشان می دهد.

و در آخر
سنسور آب DCH-S160 Wi-Fi عضو بسیار خوبی در بین محصولات mydlink می باشد. در طی آزمایش سنسور به راحتی نصب شد و با سوئیچ هوشمند Wi-Fi بدون خطا کار کرد. در همه آزمایش ها سنسور آب هیچ گاه شکست نخورد و کاملا حساس بود. حتی مالیدن یک پارچه مرطوب به کابل سنسور نیز کافی بود تا سیستم هشدار آن را فعال کند.
همچنین اصلاحاتی در اپلیکیشن mydlink Home نیز دیده می شود. این اپلیکیشن روی iPad نیز به خوبی گوشی و تبلت Android کار می کند. درحالی که ثبات اپلیکیشن ارتقا یافته است، اپلیکیشن mydlink Home هنوز فاقد بسیاری از امکانات برنامه ریزی و اطلاع رسانی موجود روی دیگر محصولات خودکارسازی خانه، مثل Belkin'sWeMo می باشد.

b 55images stories smarthome dlink dchs160 dlink dchs160 notification


آخرین آزمایش این بود که بفهمیم اگر ارتباط اینترنت قطع شد چه می شود. در نتیجه اینترنت  برای اکسس پوینتی که همه محصولات mydlink را به هم متصل می کند قطع شد. برای این که دستگاه ها بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند AP قطع شد. سپس به سنسور آب پاشیده شد. سنسور فورا با نور چشمک زن و صدای بوق واکنش نشان داد. چراغ نیز روشن شد، ولی تا ، تا زمانی که ارتباط اینترنت دوباره متصل شد  از طریق اپلیکیشن اقدامی دریافت نشد.
می توان گفت که این محصول می تواند پول زیادی را برای شما پس انداز کند. پس نصب آن ایده ی بسیار خوبی است. اگر مشکلی برای سیستم آب خانه شما پیش آمد، می توانید قبل از این که همسایه طبقه پایین شما شاکی شود آن را برطرف کنید!

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید