بروز رسانی سیستم عامل iOS 10.1.1 شارژ باتری گوشی های آیفون را خالی می کند!

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 8 آذر 95 ساعت: 20:32:59

اپل در ماه سپتامبر ( 11 شهریور تا 9 مهر ) سیستم عامل iOS 10 را در اختیار کاربران گذاشت؛ این سیستم عامل توانست نگاه مثبت بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب کند؛ این سازنده به تازگی بروز رسانی 10.1.1 سیستم عامل خود را نیز در اختیار کاربران گذاشته است اما به نظر می رسد که این بروز رسانی باعث بروز مشکلات زیادی شده است به این نحو که بسیاری از کاربرانی که این سیستم عامل را دریافت کرده اند گفته اند که باتری گوشی های آن ها به درستی عمل نمی کند بدون این که دلیل واضحی برای این مسئله وجود داشته باشد. 

طبق گزارشات منتشر شده توسط سایت خبرگزاری News.com.au، مشکلات پیش آمده کاهش سریع شارژ باتری و عدم نشان دادن درست میزان شارژ باقی مانده باتری را در بر می گیرد به این نحو که برای مثال در یک زمان 80 درصد از شارژ باتری باقی مانده اما بعد از گذشت چند ساعت با وجود این که هیچ استفاده ای از گوشی نشده شارژ باتری خالی شده است و یا برای مثال هنگامی که گوشی به شارژ زده شده بعد از چند ثانیه شاخص نشان دهنده اعلام کرده که شارژ باتری به 30 درصد رسیده است اما زمانی که شارژ به 100 درصد رسیده و گوشی از شارژ کشیده شده، به محض باز کردن قفل گوشی میزان شارژ به زیر 50 درصد کاهش یافته است. 

ندانستن این که باتری گوشی چقدر شارژ دارد حس چندان خوبی را در کاربر ایجاد نمی کند مخصوصا زمانی که این گوشی یک آیفون 649.99 دلاری از شرکت  T-Mobile می باشد که شارژ باتری آن بعد از چند ثانیه به 30 درصد می رسد اما زمانی که گوشی از شارژ کشیده می شود شارژ باتری پس از مدت بسیار کوتاهی به 1 درصد افت می کند و دستگاه در نهایت با یک باتری خاموش در دست کاربر باقی می ماند.

گزارش های دیگری نیز در زمینه مشکلات باتری توسط سایت خبری هکر نیوز (Hacker News) منتشر شده است. در این گزارش ها قید شده که دمای یک آیفون 549.95 دلاری از سایت آمازون به شدت بالا رفته در حالی که لیست کارکردهای گوشی هیچ کاربردی را که باعث بروز چنین افزایشی در دمای باتری شود، در خود نداشته است. ظاهرا صاحب این دستگاه با اعمال یک راه اندازی مجدد تنظیمات گوشی را به حالت تنظیمات کارخانه باز گردانده اما باز هم مشکل پیش آمده برطرف نشده است. 

این احتمال وجود دارد که علت بروز این مشکل برنامه رفع عیبی باشد که کوپرتینو اوایل این ماه برای رفع کردن مشکلات گوشی های آیفون 6s آغاز کرد؛ البته این برنامه برای تعداد محدودی از گوشی های آیفون اجرا شده و بیشتر به نظر می رسد که بروز رسانی iOS 10.1.1 منتشر شده باعث بروز مشکلات جدید شده است. 

اپل دو نسخه متفاوت از سیستم عامل iOS 10.1.1 را منتشر کرد. نسخه اول در تاریخ 31 اکتبر ( 10 آبان ) برای رفع مشکل نشان ندادن اطلاعات وضعیت سلامتی (Health) و نسخه دوم در تاریخ 9 نوامبر ( 19 آبان ) برای آن دسته از کاربرانی که نسخه اول را دریافت نکردند، منتشر شد. این سازنده هنوز اعلام نکرده که چه دلیلی باعث انتشار نسخه جدید شده است.   

در حال حاضر همه چشم ها متوجه اپل است تا این سازنده مشکل پیش آمده را بررسی و رفع کند. می توان امیدوار بود که اپل مشکلات پیش آمده را قبل از این که باتری های آیفون های فروخته شده کاملا خراب شوند، برطرف سازد.  

منبع: pcmag

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید