دلیل انفجارهای گلکسی نوت 7 مشخص شد؛ مشکل در طراحی و ساخت باتری‌ها بوده است

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 15 آذر 95 ساعت: 12:45:00

با توجه به آخرین خبرها درباره‌ی انفجارهای پی در پی گوشی‌های نوت 7 سامسونگ مشخص شد که یکی از محتمل‌ترین دلایل این انفجارها طراحی متفاوت و انقلابی سامسونگ در باتری‌های بوده است و همین موضوع باعث شد که این گوشی شگفت انگیز از بازارها جمع شود و بسیاری از طرفداران سامسونگ را دلسرد کند. روشی که سلول‌های باتری طراحی شده بودند بسیار متفاوت بود. در این روش ساخت یک جفت لایه‌ی پلیمری خیس در بخش الکترولیت برای جدا کردن لایه‌ای مثبت از جنس اکسید کبالت لیتیوم و لایه‌ای منفی از جنس گرافیت مورد استفاده قرار گرفته بود.

نکته‌ی مهم این جاست که اگر این دو لایه به یکدیگر برخورد کنند الکترولیت گرم شده و انفجار روی می‌دهد. طبق آزمایشات صورت گرفته در مرحله‌ی فشرده سازی این دو لایه با یکدیگر تماس پیدا کرده‌اند و در نتیجه موقعی که گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد باتری منفجر می‌شود.

سامسونگ در این باره گفته که طراحی ما به شکلی سعی داشته تا تهاجمی باشد و کاملاً متفاوت ولی متاسفانه اشتباهی در مرحله‌ی ساخت باعث شد تا ما به هدفمان نرسیم و به شکلی طعم شکستی بزرگ را تجربه کنیم. البته شرایط دیگری هم وجود دارد که باعث انفجار می‌شود. باتری‌های نوت 7 بعد از گذشت مدتی متورم می‌شدند و اگر شخصی گوشی را در جیبش می‌گذاشت و به آن فشار وارد می‌شد انفجار رخ می‌داد.

سامسونگ برای این که حجم و قطر باتری را کمتر کند مجبور شد تا به روشی غیر معمول بدون کمتر شدن ظرفیت آن این کار را انجام دهد و به همین دلیل بعد از گذشت مدتی باتری باد می‌کرد. گفته می‌شود اگر گوشی‌های نوت 7 از بازار جمع نمی‌شدند بعد از چند ماه تمامی نوت های 7 از هم به دلیل فشار آوردن باتری به بدنه جدا می‌شدند و همه‌ی قطعات این گوشی از هم جدا می شد.

سامسونگ در این باره گفته:

    برای طراحی و ساخت این باتری ما مجبور بودیم تا تحت شرایطی ویژه این باتری را بسازیم و از میزان ریسک آن نیز با خبر بودیم. همانطور که می دانید ما شرکتی نوآور هستیم و این ریسک را پذیرفتیم. متاسفانه این روش از ساخت باتری ضرر بزرگی به ما وارد کرد ولی به جرات می‌توانیم بگوییم که تجربه‌های زیادی را به‌دست آوردیم. این اتفاق باعث شد که ما و دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه متوجه شویم که چگونه باتری‌هایی سالم و کارآمد ولی با این روش طراحی به تولید برسانیم.

طبق آمار سامسونگ در رابطه با انفجارهای نوت 7 و همچنین جمع‌آوری آن از بازار ضرری 5 میلیارد دلاری کرده است.

منبع: digiro

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید