فروش بازی Final Fantasy 7 Rebirth بسیار کمتر از انتظارات بوده است

ff7-rebirth

طبق گزارش‌ها، رئیس اسکوئر انیکس اعلام کرده است که سه عنوان از موردانتظارترین بازی‌های اخیر این شرکت، فروشی پایین‌تری از حد انتظار را تجربه کرده است.

رئیس اسکوئر انیکس، آقای تاکاشی کیریو به تحلیلگران گفته است که فروش بازی‌های Final Fantasy 7 Rebirthو Final Fantasy 16  و فوم‌استارز بسیار پایین بوده و به درآمد و سود مورد انتظار شرکت نرسیده است.

به همین دلیل، این ناشر بازی‌های ویدیویی انتظارات خود از میزان درآمد سال مالی جاری را کاهش داده و از ۵۷ میلیارد ین (معادل ۳۶۴ میلیون دلار) که تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند، به مبلغ ۴۰ میلیارد ین (معادل ۲۵۵ میلیون دلار) رسیده است.

کیریو در این گزارش اعلام کرده است که فروش هر سه بازی، کمتر از انتظارات بوده است. به نظر می‌رسد فروش Final Fantasy 16 در زمان عرضه با انتظارات مطابقت داشته، اما نتوانسته این روند را حفظ کند و در نهایت به هدف کلی اسکوئر انیکس برای سال مالی جاری نرسیده است. از طرفی، فروش Final Fantasy 7 Rebirth و فوم‌استارز از همان روز اول به اهداف داخلی شرکت نرسیده است.

Final-Fantasy-VII-Rebirth
-

او در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده است که از میزان فروش بازی Final Fantasy 16  اطمینان داشتند و گمان می‌کردند که این عنوان می‌تواند به هدف خود در طول برنامه ۱۸ ماهه دست یابد اما به نظر می‌رسد که میزان فروش آن در حال افت کردن است. در رابطه با دو عنوان دیگر نیز بیان شده که میزان فروش Final Fantasy 7 Rebirth و فوم‌استارز به اندازه‌ی انتظار نبوده اما فروش خوبی را تجربه کرده‌اند.

هر سه بازی که عملکرد ضعیف‌تری نسبت به انتظار داشتند، به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 عرضه شدند و می‌توان استدلال کرد که اگر آن‌ها بازی خود را بر روی ایکس‌باکس سری ایکس/اس نیز منتشر می‌کردند، اسکوئر انیکس می‌توانست درآمد بیشتری کسب کند.

به نظر می‌رسد این شرکت، اکنون در حال پذیرش اشتباه خود است؛ به همین دلیل در روز دوشنبه، برنامه‌ی تجاری میان‌مدت جدید خود را منتشر کردند که شامل عرضه‌ی چندپلتفرمی بازی‌های AAA در آینده می‌شود.

این برنامه بیان می‌کند که اسکوئر انیکس به طور جدی یک استراتژی چندپلتفرمی را دنبال خواهد کرد که شامل پلتفرم‌های نینتندو، پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و کامپیوترهای شخصی می‌شود. آیا استراتژی جدید می‌تواند به سوددهی بیشتر شرکت کمک کند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: videogameschronicle.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر