اخبار و مقالات

Untitled-1.jpg

گوشی‌های سری گلکسی S21 ارزان‌تر از نسل قبلی خواهند بود

سامسونگ در برنامه‌خود پیش‌بینی کرده است تا سری گلکسی S21 را با قیمت ارزان‌تر نسبت به سری S20 راهی بازار کند، این صحبت را برخی از رسانه‌های کره‌ای در گزارشات خود مطرح کرده‌اند. براساس این گزارشات قرار است که گلکسی S21 با قیمت بین ۸۴۹ تا ۸۹۹ دلار راهی بازار می‌شود، این در حالی است که قیمت ۹۹۹ دلاری برای گلکسی S20 را شاهد بودیم.

Untitled-1.jpg

تصاویر رندر سامسونگ گلکسی A32 5G منتشر شد

هفته گذشته بود که یکی از کمپانی‌های تولید کننده قاب، تصاویری را منتشر کرد که به نظر می‌رسید رندرهایی از رندر گلکسی A32 5G است، اما چون هدف بیشتر این تصاویر نشان دادن قاب این موبایل‌ بود جزئیات زیادی از این تلفن هوشمند به چشم نمی‌آمد. اما حالا با گذشت یک هفته‌ای از انتشار این تصاویر یکی از افشاگران به نام و مشهور، حوزه تکنولوژی رندرهایی از گوشی گلکسی A32 5G منتشر شده است که حالا می‌توانیم به تمامی جزئیات این دستگاه دقت کنیم.

5G.jpg

سرعت توسعه‌ی 5G بیش از حد تصور است؛ پوشش 1 میلیارد کاربر تا پایان 2020

با وجود شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، توسعه‌ی تکنولوژی 5G نه تنها کاهش نیافته است بلکه به مراتب بیشتر از تصور است به طوری که انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری 1 میلیارد کاربر تحت پوشش 5G قرار بگیرند.

Untitled-1.jpg

بریتانیا نصب تجهیزات ۵G هواوی را از سال آینده ممنوع می‌کند

بریتانیا بر سر حرف خود مانده و می‌خواهد گام دیگری به سوی حذف هواوی از صنعت 5G خود بردارد. دیروز بود که بلومبرگ در یکی از گزارش‌هایش خبر از این داد که دولت بریتانیا به تمامی شرکت‌های مخابراتی اعلام کرده است که از سپتامبر 2021 یعنی شهریور و مهر ماه سال آینده، دیگر اجازه تهیه و نصب تجهیزات 5G هواوی را نخواهند داشت.

آذری جهرمی

وزیر ارتباطات از عملیاتی شدن سامانه جامع تجارت خبر داد

اگرچه سامانه جامع تجارت از سال 95 در دسترس قرار گرفته بود اما حالا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملیاتی شدن آن خبر داده است و آن را به عنوان ابزار مبارزه با اژدهای هفت سر فساد معرفی کرده است.

اپل واچ سری 6.jpg

احتمالاً اپل واچ های آینده از قابلیت سنجش فشار خون پیوسته بهره خواهند برد

ساعت‌های هوشمند و دستبندهای سلامتی در طول چند سال گذشته به شدت پیشرفت کرده‌اند و با قابلیت‌های سلامتی محور همراه شده‌اند اما سنجش فشار خون، آن هم به صورت پیوسته در آن‌ها دیده نمی‌شود. حالا اما به نظر می‌رسد که در اپل واچ‌های آینده شاهد اضافه شدن این قابلیت باشیم.

Untitled-1.jpg

نوکیا ۵.۴ با نمایشگر حفره‌ای ۶.۴ اینچی به‌زودی راهی بازار می‌شود

در ماه مارس سال جاری میلادی بود که شاهد رونمایی از از گوشی اقتصادی نوکیا ۵.۳ بودیم. اما حالا براساس گفته‌ها جانشین این تلفن هوشمند یعنی نوکیا ۵.۴ قرار است که زودتر از انتظار راهی بازار شود.