نخستین سایت‌های 5G همراه اول در مشهد افتتاح شدند

Untitled-1.jpg

همراه‌اول که اولین اپراتور موبایل ایران است، به عنوان دومین اپراتور ایران از دو سایت 5G در مشهد رونمایی کرد تا مردم این شهر بتوانند از نسل پنجم اینترنت همراه استفاده کنند.

در روز دوشنبه، 4 اسفندماه، همراه اول برای اولین بار از سایت 5G خود در شهرداری منطقه ثامن که نزدیک به حرم رضوی و کارخانه نوآوری شهر مشهد است، رونمایی کرد. از این به بعد مشترکان این اپراتور می‌توانند با حضور در این مناطق از اینترنت نسل پنج استفاده کنند.

روابط عمومی همراه اول در گزارشی اعلام کرده که مشترکان این اپراتور اگر تلفن هوشمند آن‌ها از فناوری 5G پشتیبانی می‌کند، می‌توانند در این مناطق از جدیدترین تکنولوژی سرعت اینترنت جهان بهره‌مند شوند. سایر کاربران نیز که گوشی آن‌ها از تکنولوژی 5G پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانند ازطریق مودم و سرویس وای‌فای از این سرعت بالا بهره‌مند شوند.

mci-5g-site.jpeg
-

گفته شده است که اپراتور همراه اول از سال 1395 روی فناوری 5G مطالعه داشته و توانسته با استفاده از تیم فنی اپراتور و شرکت‌های ایرانی، فرایند بومی‌سازی این فناوری را پیش ببرد و پیاده سازی کند. در سال ۱۳۹۶، این اپراتور قراردادهایی با شرکت‌های نوکیا و اریکسون برای توسعه نسل پنجم ارتباطات منعقد و در نمایشگاه تلکام همان سال نیز یوزکیس‌هایی را با کمک دانشگاه‌های تربیت‌مدرس و صنعتی شریف در این نسل ارائه کرد.

گفته می‌شود که در هفته آینده اپراتور همراه اول قصد دارد تا در چندین نقطه از تهران سایت‌های 5G را راه‌اندازی کند و این اپراتور اعلام کرده که تا پایان سال در شهرهای تبریز، اصفهان، اهواز، شیراز و کیش این تکنولوژی راه‌اندازی خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: همراه اول

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

rahman54

پنجشنبه, 07 اسفند 1399

ما هنوز دنبال این هستیم که آنتن دهی تقویت کنیم چه برسه به اینترنت که هنوز در حد E هم نیست اینجا کسی به کسی نیست

پاسخ

alireza

شنبه, 09 اسفند 1399

سلام
در مورد حرف و حدیثهای 5G هم بنویسید .
شنیدم که حیوانات را زجر کش می کند .
و یا انسان را عقیم و بدن را به شدت سرطانی می کند .

پاسخ

ثبت نظر