گیت‌هاب نقشه راه خود را به‌صورت عمومی منتشر کرد

Untitled-1.jpg

گیت‌هاب برای کاربران که از عرضه قابلیت‌های جدید اطلاع داشته باشند، نقشه خود را به صورت عمومی منتشر کرده است. این یک رویکردی جدید و تازه از گیت‌هاب است.

گیت‌هاب امروز در خبری اعلام کرده که نقشه‌ راه را به صورت عمومی منتشر می‌کند. دلیل انتشار عمومی از سمت گیت‌هاب، اطلاع رسانی به کاربرانی است که درباره‌ی قابلیت‌ها و امکانات جدید نسخه‌های گوناگون و محصولاتی همچون GitHub Actions، اپلیکیشن‌های موبایلی و ابزارهای امنیتی است.

معاون ارشد بخش محصولات گیت‌هاب، شانکو نیوگی در این رابطه چنین گفته:« ما در تلاش هستیم تا بتوانیم کاربران را از رخدادهای آینده با خبر سازیم. همچنین کاربران می‌توانند در بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که در پیرامون رخدادها شکل می‌دهد مشارکت و همکاری کنند»

خبرهای مهم پیرامون گیت‌هاب در بخش کسب‌وکار تجاری و بخش اینترپرایز است و در حالی این تصمیم گرفته شده است که روزبه‌روز قابلیت‌هایی که قرار است در آینده اضافه شود مهم تر خواهند بود و کاربران به آن نیاز بیشتری خواهند داشت. گیت‌هاب تا قبل از این تصمیم تمامی اطلاعات مهم را فقط به مشتریان بزرگ خود ارائه می‌داد اما اکنون این اطلاعات مهم برای همه کاربران در دسترس خواهد بود. معاون ارشد بخش محصولات گیت‌هاب اعتقاد دارد که ویژگی جدید گیت‌هاب باعث توسعه این رسانه خواهد شد به مانند توسعه‌ی نرم‌افزارهای دیگری که در داخل گیت‌هاب اتفاق افتاده است.

98b5212f-baad-4965-8613-e08c31ea5f64.webp
-

بدون شک هیچ کجا بهتر از مخزن‌های گیت‌هاب برای انتشار نقشه‌ی راه عمومی نیست. چراکه در این مخازن تمامی المان‌های توسعه با برچسب‌هایی مرتبط با قابلیت نهایی، محصول تحت تأثیر و مرحله‌ی توسعه، علامت‌گذاری خواهند شد. در تصمیماتی که گیت‌هاب گرفته به نظر می‌رسد در آینده به هرآیتم به صورت جدا نقشه راه و المان‌هایی اضافه شوند. برای مثال، اسکرین‌شات از مراحل توسعه به هر آیتم اضافه خواهد شد. همچنین این شرکت با استفاده از محصولات جدید و اختصاسی خود مانند Discussion، به کاربران این امکان را می‌دهد که در مراحل توسعه و اهداف آن بازخورد‌هایی را ارائه دهد.

42f74d05-ff17-4095-a4e3-24176f548801.webp
-

به نظر می‌رسد که نقشه راه گیت‌هاب در نسخه فعلی برای یکسال آینده طراحی شده است. شانکو نیوگی می‌گوید: شرکت هنوز برنامه‌ای برای ارائه جزئیات طولانی مدت را ندارد. همچنین او می‌گوید در آینده برنامه‌‍های قابل درک‌تر و ملموس‌تر اضافه خواهند شد.

شما نیز می‌توانید با کلیک بر روی این لینک از نقشه راه گیت‌هاب باخبر و به آن دسترسی داشته باشید.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید. ر

منبع خبر: techcrunch

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر