مینگ-چی کو: اپل تا ۱۰ سال آینده هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون می‌کند

Untitled-1.jpg

تحلیل‌گر معروف حوزه تکنولوژی و نزدیک به کمپانی اپل، مینگ چی کو؛ در صحبت‌هایش گفته که گوشی‌های آیفون تا 10 سال آینده دیگر عرضه نخواهند شد و پس از آن کوپرتینویی‌ها، هدست واقعیت افزوده را جایگزین آیفون خواهند کرد.

اپل مدت‌هاست که یکی از باارزش‌ترین کمپانی‌های حوزه فناوری و دیجیتال محسوب می‌شود، تیم کوک مدیر عامل آن به خوبی می‌داند که کسب‌وکار آن‌ها نمی‌تواند روی تنها یک محصول اتکا کند و تاکنون، نیمی از درآمد غول فناوری به فروش گوشی‌های آیفون وابسته است. این مدیرعامل با تجربه با در نظر گرفتن این موضوع، معتقد است که آینده اپل با واقعیت افزوده و موفقیت هدست AR این شرکت گره خورده است.

او در یادداشت خود نوشت:

هدف اپل این است که در ده سال آینده واقعیت افزوده را جایگزین آیفون کند که این امر نشان می‌دهد تقاضا برای هدست‌های واقعیت افزوده در ده سال آینده حداقل از یک میلیارد دستگاه نیز عبور خواهد کرد. با این وجود Unimicron به عنوان تنها تامین‌کننده اپل، سود کننده اصلی خواهد بود.

photo_2021-11-26_11-47-12.jpg
-

کو در ادامه یادداشت خود به عدم وابستگی هدست واقعیت افزوده اپل به گوشی‌های آیفون اشاره می‌کند و می‌نویسد:

عرضه این هدست به عنوان یک وسیله جانبی برای مک یا آیفون، منجر به رشد محصول نخواهد شد. از طرفی هدست واقعیت افزوده‌ای که به طور مستقل کار می‌کند، اکوسیستم خاص خود را دارد و کامل‌ترین و انعطاف‌پذیرترین تجربه کاربری را ارائه می‌کند.

تحلیلگر اپل همچنین عنوان می‌کند که اگر اپل واقعا قصد دارد هدست واقعیت افزوده را در ده سال آینده جایگزین آیفون کند باید تغییر بزرگی در تجارت خود ایجاد کند. همچنین غول فناوری مستقر در کوپرتینو باید «حداقل» یک میلیارد هدست را در ده سال به فروش برساند.

کو در این یادداشت همچنین عنوان می‌کند اولین هدست اپل در اواخر سال ۲۰۲۲ روانه بازار خواهد شد و غول فناوری از نوعی پردازنده رده بالا مانند چیپ M1 در آن استفاده خواهد کرد. البته یک پردازنده رده پایین، جنبه‌های مربوط به حسگر دستگاه را مدیریت می‌کند.

کو همچنین اعتقاد دارد که این هدست به لطف یک جفت نمایشگر اولد ۴K از تجربیات واقعیت مجازی نیز پشتیبانی خواهد کرد.
اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9TO5MAC

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر