وان پلاس باتری برخی گوشی‌های قدیمی را رایگان تعویض می‌کند

Untitled-1.jpg

کمپانی وان‌پلاس تصمیم گرفته تا برای جلب اعتماد کابران خود، باتری بعضی از گوشی‌های قدیمی را در بازار هند رایگان تعویض کند یا یک هزینه جزئی از کاربران خود دریافت کند. بسیاری از منابع نزدیک به این کمپانی گفته‌اند که در انبار این شرکت حجم زیادی باتری وجود دارد و از همین رو تصمیم گرفته‌اند تا طرح تعویض رایگان باتری را اجرا کنند تا بتوانند اعتماد مشتریان خود را بدست آورند.

این طرح تعویض رایگان اکنون در حال اجرا است و کاربران می‌توانند به نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های معتبر این کمپانی در کشور هند مراجعه کنند. حتی وان‌پلاس پیش‌بینی کرونا و شلوغی را کرده و از همین رو بخشی را راه‌اندازی کرده تا کاربران بتوانند درخواست خدمات خود را به صورت آنلاین رزرو کنند، اما اگر افراد از این طریق اقدام کنند، 50 درصد تخفیف دریافت خواهند کرد. گوشی‌هایی که شامل طرح تعویض باتری این شرکت می‌شوند عبارتند از: وان پلاس ۳، سری ۵ و سری ۶.

کاربران برای دریافت باتری جدید هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کنند و وان پلاس ادعا می‌کند که تنها هزینه تعویض آن را دریافت می‌کند. به گفته کاربری که این موضوع را در شبکه اجتماعی ردیت گزارش کرده، هزینه تعویض باتری وان پلاس ۵T چیزی حدود ۶.۵ دلار است. قدیمی‌ترین دستگاه واجد شرایط این طراح حداقل پنج سال و جدیدترین مدل آن حداقل سه سال قبل روانه بازار شدند که با در نظر گرفتن تمام چرخه‌های شارژ آن‌ها، دستگاه‌های قدیمی محسوب می‌شوند.

oneplus.jpg
-

هیچ دلیلی به صورت رسمی برای طرح این برنامه جدید توسط شرکت ارائه نشده است، اما به نظر می‌رسد موجودی باتری‌های یدکی شرکت برای مدت طولانی ثابت بوده است که این موضوع ممکن است با برنامه آن‌ها ارتباط داشته باشد. همچنین باتری‌های مورد استفاده در این طرح احتمالا قدیمی هستند و بعید به نظر می‌رسد که میزان تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود داشته باشد. بنابراین وان پلاس برای جلب اعتماد مشتری‌های خود دست به انجام چنین برنامه‌ای زده است.

هنوز مشخص نیست که برنامه تعویض باتری تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد اما انتظار می‌رود که شرکت چینی تمام موجودی باتری‌های یدک خود را صرف برنامه تعویض باتری گوشی‌های قدیمی کاربران کند. تعویض باتری گوشی‌های موبایل برای افرادی که قصد دارند آن‌ها را برای سال‌های بیشتری نگه‌دارند، می‌تواند انتخاب خوبی باشد.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: techradar

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر