در نسخه بتا واتساپ امکان اضافه کردن شماره به فهرست مخاطبان با اسکن کد QR

Untitled-1.jpg

باید قبول کنیم که واتساپ در چند سال گذشته تغییراتی نداشته اما در چند ماه گذشته فیسبوک در حال تغییرات زیادی روی این پیام‌رسان جهانی است. که یکی از این قابلیت‌های جدید اضافه کردن کاربر یا ذخیره شماره کاربر از طریق اسکن کد QR خواهد بود.

در نسخه اصلی واتساپ فقط اسکن کد QR برای وصل شدن به نسخه دسکتاپ ممکن بود. اما الان شما می‌توانید با داشتن QR کد فرد مورد نظر او را به مخاطبان خود اضافه کنید البته فعلا فقط در نسخه بتا واتساپ این امکان برای شما فراهم است.

اگر از نسخه بتا استفاده می‌کنید، می‌توانید همین الان به قسمت تنظیمات رجوع کنید و کد QR خود را پیدا کرده و سپس روی نماد کد QR در کنار نام خود ضربه بزنید. از اینجا ، WhatsApp دو زبانه ارائه می دهد که اولین زبانه کد QR شما را نشان می دهد و زبانه دوم اجازه می دهد کدهای دیگر را از طریق دوربین یا گالری اسکن کنید و برای خود نگه دارید.

whatsapp-qr-code-1-554x1200.jpg
-
whatsapp-qr-code-2-554x1200.jpg
-
whatsapp-qr-code-3-554x1200.jpg
-

همانطور که از نام این آپدیت بر می آید به لطف آن کاربران میتوانند کد QR خود را داشته باشند و آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند. در ادامه آنها نیز میتوانند صرفا با اسکن کردن کد یاد شده شماره موبایل فرد مورد نظر را به فهرست مخاطبان خود اضافه نمایند.

به گزارش WABetaInfo برای استفاده از این قابلیت و این عملکرد باید نسخه 2.20.171 برنامه اندرویدی را موجود داشته باشید که الان می‌توانید در گوگل پلی نسخه بتا جدید را دانلود و نصب کنید.

این را هم بگوییم که به زودی این قابلیت برای نسخه معمولی واتساپ نیز اضافه خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسنده‌گی و بازاریابی محتوا است


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر