هدبند MiGu شیائومی با ذهن افراد کنترل لوازم خانگی را انجام می‌دهد

migu.JPG

کمپانی شیائومی یک هدبند جدید به نمایش گذاشته است؛ این شرکت ادعا می‌کند که این هدبند با خواندن ذهن افراد کنترل وسایل خانگی را به راحتی امکان پذیر می‌کند.

نام شیائومی را دیگر همه‌گان شنیده‌اند، این کمپانی در زمینه تولید موبایل و گوشی‌های هوشمند بسیار خوب عمل کرده و به بازار بیشتر کشورهای دنیا ورود کرده است. این شرکت بارها و بارها نامش در بخش اختراعات و دنیای رباتیک نیز شنیده شده است که معروف‌ترین و مهم‌ترین محصول نیز ربات چهارپای سایبرداگ با توانایی تقلید رفتار سگ‌ها است. حالا شیائومی هد بند جدیدی رونمایی کرد که به کاربران جازه دهد از طریق امواج مغزی، وسایل هوشمند خانگی را کنترل کنند.

xiaomi-migu-headband-front-view-black.jpg
-

وب‌سایت گیزموچاینا در گزارش کاملی به این موضوع پرداخته و هد بند Xiaomi MiGu را بخشی از یک پروژه بزرگ نامیده که در رویداد هکاتون شیائومی توانسته جایزه‌هایی کسب کند. شیائومی ادعا می‌کند که هدبند مذکور افزون‌بر فراهم‌سازی امکان کنترل وسایل هوشمند خانگی ازطریق ذهن، می‌تواند با اتکا بر امواج مغزی، روی خستگی کاربر هنگام رانندگی نظارت انجام دهد. مهندس پروژه‌ی MiGu شیائومی می‌گوید امیدوار است این هدبند بتواند به کاربران امکان دهد که ازطریق تعاملی طبیعی‌تر، از زندگی هوشمند لذت ببرند.

xiaomi-migu-headband-white.jpg
-

اعضای تیم تولید این هد بند MiGu می‌گویند که این هدبند در سه نقطه‌ی خود تجهیزاتی ویژه برای جمع‌آوری سیگنال الکتریکی دارد. این هدبند می‌تواند ازطریق اختلاف پتانسیل بین سه ناحیه‌ی یادشده، تا حدی فعالیت الکتریکی مغز را ثبت کند و به‌نوعی نوار مغزی بگیرد. فراموش نکنید که هدبند MiGu شیائومی هنوز تجاری‌سازی نشده و صرفاً توانسته است در یکی از رویدادهای شرکت چینی برنده‌ی جایزه شود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: Gizmochina

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر