شیائومی تولید انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال ۲۰۲۴ آغاز می‌کند

Untitled-1.jpg

براساس اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد که کمپانی شیائومی نیز وارد بازار خورد الکتریکی خواهد شد و دیگر باید آن را جز شرکت‌های تولید خودرو بدانیم، این شرکت حتی ادعا می‌کند که در تولید انبوه اولین نمونه هم از سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

مارس سال 2021 بود که کمپانی شیائومی یکی از شرکت‌های قدرتمند فعال در زمینه‌ی تولید قطعات مربوط به خودروهای الکتریکی را تحت سیطره خود قرار درآورد. پیش‌تر تصور می‌شد شیائومی بخواهد با این اقدام، برای سایر شرکت‌هایی که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می‌کنند قطعات مورد نیاز را تامین کند و در واقع به عنوان یک تامین کننده‌ی شخص ثالث برای شرکت‌های سازنده‌ی خودروهای الکتریکی باشد. اما ظاهرا اینطور نیست و شرکت چینی می‌خواهد خودش سازنده‌ی خودروهای الکتریکی باشد.

کمپانی شیائومی جلسه‎‌ای با سرمایه‌گذاران برگزار کرده و اعلام داشته که پروژه تولید خودروهای الکتریکی تا به اینجا خوب پیش رفته است. براساس صحبت‌های لی جون، مدیرعامل شیائومی، اگر شرایط همینگونه خوب پیش برود، باید در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۴ یعنی حدودا سه سال دیگر، شاهد تولید انبوه اولین خودروی الکتریکی این شرکت باشیم.

Xiaomi-will-never-stop-today-comes-the-laptop-the-folding-1024x576.jpg
-

شیائومی در ماه آگوست امسال بود که رسما نام تجاری Xiaomi EV Inc را به ثبت رساند و مبلغ هنگفت ۱۰ میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرد تا بدین ترتیب به شکل رسمی به جمع شرکت‌هایی اضافه شود که در این زمینه فعالیت می‌کنند. شرکت چینی در راستای تحقق این هدف، دیپ موشن (‌DeepMotion) را هم خریداری کرد که یک شرکت فعال در زمینه‌ی فناوری رانندگی خودکار به حساب می‌آید. همچنین شیائومی از آن زمان تاکنون به سرعت به دنبال جذب کارمند است و از این کار هم دست نکشیده است.

البته گفته می‌شود شیائومی می‌خواهد در برخی از خطوط مونتاژ خود از ربات برای تولید گوشی استفاده کند. رباتی که قادر است با سرعتی چندین برابر سرعت یک انسان گوشی تولید کند. این احتمال که تا سه سال دیگر، پیشرفت فناوری این اجازه را به شیائومی بدهد که برای تولید خودروی الکتریکی کاملا از ربات استفاده کند هم وجود دارد.

با این حال همچنان نمی‌توانیم از این بابت مطمئن باشیم که آیا شیائومی واقعا می‌خواهد به عنوان یک شرکت مستقل به تولید خودروی الکتریکی مشغول شود یا اینکه آن را برای یک شرکت شخص ثالث انجام می‌دهد که در حال حاضر در این زمینه فعالیت دارد. اینکه دومین مورد به حقیقت تبدیل شود احتمالش بسیار بیشتر است چرا که شیائومی در این زمینه تجربه‌ی زیادی ندارد و این کار هم فوق‌العاده سخت و دشوار است. شرکت چینی باید موانع بسیار فراوانی را پشت سر بگذارد که شاید در ابتدا ضربه‌های زیادی به آن وارد کند. بنابراین احتمال اینکه خود شرکت به صورت اختصاصی خودروی الکتریکی تولید نکند زیاد است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GSMArena

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر