طبق گزارش مالی، استودیو سازنده NASCAR در یک قدمی ورشکستگی قرار دارد

MSGM

آخرین گزارش مالی منتشر شده استودیو MOTORSPORT GAMES که در زمینه ساخت بازی‌های مسابقه‌ای فعالیت می‌کند، نشان می‌دهد که بیشتر از همیشه به ورشکستگی نزدیک شده و آینده بازی‌های این استودیو به خطر افتاده است.

پیش از انتشار گزارشات مالی رسمی، استودیو MOTORSPORT اطلاعات جامعی راجع به عملکرد خود در سال گذشته را منتشر کرده که براساس آن، استودیو در سال ۲۰۲۳ مبلغ ۱۴.۳ میلیون دلار از دست داده و مجموع بدهی آن‌ها به ۸۷ میلیون دلار رسیده است. همچنین اعلام شده است که دارایی شرکت تا 1 آوریل 2024 (13 فروردین)، مبلغ ۱.۳ میلیون دلار است؛ درحالی که هزینه ماهیانه آن‌ها، 1.1 میلیون دلار می‌باشد.

در گزارش منتشر شد، اعلام شده است که با توجه به وضعیت مالی موجود، امکان تعطیلی وجود دارد اما تمام تلاش آن‌ها، حفظ استودیو خواهد بود. طبق اطلاعات درج شده در گزارش، در صورت عدم توانایی شرکت برای تأمین منابع مالی اضافی لازم برای ادامه، اقداماتی مانند فروش دارایی یا تعطیلی برخی از شعبه‌ها را انجام خواهند داد. به گفته آن‌ها، حفظ استودیو نیازمند سرمایه اضافی خواهد بود و با توجه به شرایط فعلی، کار بسیار دشواری خواهد بود.

nascar game
-

عمده شهرت این استودیو به دلیل فرنچایز NASCAR بوده که برای حل مشکلات مالی، لایسنس آن با قیمت 6 میلیون دلار به iRacing فروخته شد. هرچند که استودیو MOTORSPORT تا پایان سال 2024 مجوز فروش بازی‌های NASCAR را در اختیار دارد اما پس از منقضی شدن آن، نیازمند درآمد اضافی برای جبران مشکلات مالی خود خواهند بود.

براساس آمار منتشر شده، سری بازی‌های NASCAR در سال 2023، میزان ۷۳ درصد از کل درآمدهای استودیو را تامین کرده است. هرچند که این رقم به مرور زمان کاهش یافته اما رقم بسیار قابل توجه‌ای است. استودیو قصد دارد تا رویکرد خود را در سال جدید تغییر داده و در کنار پشتیبانی از rFactor 2 و مجموعه Le Mans Ultimate، به توسعه بازی‌های رایگان و موبایلی بپردازد.

این استودیو شامل 71 کارمند است که 52 نفر آن را تیم توسعه‌دهنده تشکیل می‌دهد و تعطیلی استودیو باعث بیکار شدن عده زیادی می‌شود. امیدواریم که مشکلات آن‌ها به زودی برطرف شده و به بازار رقابت بازگردند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: insider-gaming.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر