کنسول Switch II با تراشه سفارشی انویدیا تجهیز خواهد شد

nintendo.jpg

طبق گزارش جدیدترین، کنسول بعدی شرکت "نینتندو" دارای تراشه سفارشی انویدیا خواهد بود که قرار است امسال به بازار عرضه شود.

همچنین، رسانه Insider Gaming چند ساعت پیش اعلام کرده بود که کنسول Switch II از قابلیت Backward Compatibility پشتیبانی خواهد کرد.

خبرگزاری "رویترز" اعلام کرده است که کنسول برجسته شرکت بزرگ ژاپنی از تراشه سفارشی "انویدیا" استفاده خواهد کرد تا نقش قدرتی دستگاه را ایفا کند. به گفته یک منبع آگاه از برنامه‌های انویدیا، "کنسول دستی سوئیچ فعلی نینتندو در حال حاضر شامل تراشه Tegra X1 Nvidia است".

استفاده از تراشه انویدیا در کنسول Switch II؛ عرضه در اواخر سال 2024

nintendo-switch-2.webp

این منبع آگاه در ادامه می‌گوید: "نسخه جدیدی از کنسول نینتندو سوییچ که امسال انتظار می‌رود عرضه شود، احتمالاً دارای طراحی سفارشی انویدیا باشد". البته شرکت "نینتندو" اظهارات اخیر گزارش "رویترز" را رد کرد. پیش از این حدس زده می‌شد که کنسول Switch II از تراشه آماده مصرف استفاده خواهد کرد؛ با این حال، در صورت درست بودن گزارش "رویترز"، به نظر می‌رسد که اتفاق چنین چیزی محتمل است.

شایان ذکر است در اکتبر سال 2023 افشاگر برجسته Nate the Hate ادعا کرد یکی از ویژگی‌هایی که به اعتقاد او در حال حذف شدن از کنسول جانشین نینتندو سوییچ است، تولید فریم (Frame Generation) بوده که همراه با فناوری DLSS 3.1 معرفی شد. وی تصریح کرد که این کنسول از مجموعه ویژگی‌های سفارشی متعددی استفاده خواهد نمود و با بهره‌گیری از ویژگی‌های DLSS در نینتندو سوییچ 2، کنسول جدید نینتندو می‌تواند در آینده‌ای قابل پیش‌بینی، عملکرد خوبی داشته باشد.

رسانه VGC ادعا کرده است که شرکت Nintendo می‌خواهد در اواخر ماه جاری رویداد Partner Showcase را برگزار کند. این رسانه خبری تابستان گذشته گزارش داد کیت‌های توسعه Switch II در دست شرکای اصلی نینتندو است و انتظار می‌رود در اواخر سال 2024 عرضه شود.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: videogameschronicle

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر