تولید گوشی‌های تاشو در سه شرکت متوقف شد؛ چه تغییراتی در انتظار بازار موبایل است؟

ghgfu.jpg

براساس گزارش‌ها، سه شرکت پروژه‌های تلفن‌های تاشو خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

شایعه‌های جدید از مشکلات بازار گوشی‌های تاشو خبر می‌دهند. بر اساس پستی که در دیجیتال چت استیشن در ویبو منتشر شده است، حداقل سه برند بزرگ پروژه‌های گوشی تاشو‌ خود را متوقف کرده یا به‌تعویق انداخته‌اند.

دیجیتال چت استیشن گزارش داده است که یکی از پنج شرکت برتر سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان، پروژه‌های تاشو خود را کاملاً به‌حالت تعلیق درآورده است. دو شرکت دیگر صرفاً پروژه‌ی تلفن‌های تاشو پوسته‌صدفی خود را تعلیق کرده‌اند. دلایل تعلیق این پروژه‌ها هنوز مشخص نیست و نام برندها نیز اعلام نشده است.

در‌حال‌حاضر، بازار گوشی‌های هوشمند تاشو زیر سلطه‌ی سازندگان اندرویدی است و اپل در آن حضور ندارد. سامسونگ بیشترین سهم بازار را دارد و اکنون مشغول کار روی نسخه‌ها‌ی بعدی گوشی‌ سامسونگ سری گلکسی Z و مدلی ویژه است که سه بار تا می‌شود.

a-fold.webp

گفته شده است که مدلی از گوشی هواوی با امکان سه بار تاشدن در حال ساخت است. اوپو و ویوو حداقل چند نسخه از دستگاه‌های تاشو خود را به بازار عرضه کرده‌اند. احتمالاً گوشی اوپو و گوشی ویوو تاشو دیگری به‌دلیل کم‌بودن سهم بازار تولید نخواهند شد.

اگر شایعات درست باشد، بازار گوشی وان پلاس نیز تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. وان پلاس به‌شدت به اوپو متکی است و تنها یک گوشی تاشو با برند خود به بازار عرضه کرده.

براساس گزارشی تازه، پروژه‌ی گوشی آیفون تاشو نیز به‌دلیل مشکلات صفحه‌نمایش با مشکلاتی مواجه و اپل فعلاً آن را کنار گذاشته است.

صفحه‌های تاشو منحصربفرد هستند؛ اما قیمت گوشی تاشو بسیار زیاد است و برخی همچنان می‌گویند آن‌ها بسیار آسیب‌پذیر و شکننده هستند.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: weibo

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر