خدمات مشاوره شبکه راهکاری برای صرفه جویی در هزینه های راه اندازی شبکه

خدمات شبکه.jpg

امروزه شبکه های کامپیوتری برای پیشبرد اهداف تجاری و غیرتجاری از اهمیت به‌سزایی برخوردار هستند. صرفه جویی در هزینه های راه اندازی شبکه یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن مدیران و تیم های فعال در عرصه های مختلف را به خود مشغول نموده است. استفاده از خدمات مشاوره شبکه یکی از بهترین پیشنهادات ممکن جهت کاهش هزینه های راه اندازی شبکه های کامپیوتری است که توسط تیم متخصصین روترنت نیز انجام می گیرد.

امروزه شبکه های کامپیوتری برای پیشبرد اهداف تجاری و غیرتجاری از اهمیت به‌سزایی برخوردار هستند. صرفه جویی در هزینه های راه اندازی شبکه یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن مدیران و تیم های فعال در عرصه های مختلف را به خود مشغول نموده است. استفاده از خدمات مشاوره شبکه یکی از بهترین پیشنهادات ممکن جهت کاهش هزینه های راه اندازی شبکه های کامپیوتری است که توسط تیم متخصصین روترنت نیز انجام می گیرد.

سوالی که در این زمینه مطرح می گردد این است که خدمات مشاوره شبکه شامل چه اقداماتی است و چگونه می تواند به کاهش هزینه های مربوطه منجر گردد؟ در ادامه علاوه بر بررسی زوایای مختلف این مبحث به معرفی یکی از برترین شرکت های ایران در این زمینه می پردازیم.

خدمات مشاوره شبکه به چه معناست؟

خدمات مشاوره ای به مجموعه راهکارها و نظراتی گفته می شود که به صورت کاملا کارشناسی شده و تخصصی در یک حوزه خاص ارائه می گردد. در واقع خدمات مشاوره ای جهت طراحی و راه اندازی یک شبکه یا سایر زیرساخت های لازم در نهادهای مختلف صورت نمی گردد، بلکه در راستای رفع مشکلات و بهبود عملکرد سازمانی به ارائه توضیحات کاربردی می انجامد.

خدمات مشاور شبکه.jpg
-

خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری نیز به همین صورت است. آن ها با هدف طراحی و راه اندازی یک شبکه برای شرکت یا سازمان شما وارد عمل نمی شوند، هر چند در صورت درخواست شما می توانند شبکه های کامپیوتری را نیز راه اندازی کنند. با این حال اگر تصور می کنید در این زمینه صرفا به دریافت مشاوره نیاز دارید، می توانید با هزینه های اندک و بدون پرداخت مبالغ هنگفت نسبت به دریافت مشاوره اقدام کنید.

خدمات مشاوره شبکه در چه زمینه هایی صورت می گیرد؟

خدمات مشاوره برای راه اندازی شبکه می تواند در عرصه های بخصوصی صورت گیرد و یا اینکه شامل یک مشاوره کلی بوده و تمام مباحث مربوط به راه اندازی شبکه را شامل شود. این مباحث عبارتند از:

● مشاوره امنیت شبکه به عنوان مهم ترین بخش از خدمات مشاوره

● مشاوره تجهیزات شبکه های کامپیوتری

● مشاوره جهت طراحی شبکه

● مشاوره اجرای پروژه های یک شبکه

● مشاوره خرید، اجرا و ارتقا سرور

● مشاوره جهت اجرای شبکه

● مشاوره دوربین های مداربسته تحت شبکه

● مشاوره سخت افزار و بهینه سازی سخت افزارهای شبکه

● مشاوره زیرساخت شبکه یا همان بهینه سازی زیرساخت ها

● مشاوره پشتیبانی و نگهداری شبکه به همراه سرویس ها

● مشاوره نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

خدمات مشاوره شبکه چگونه صورت می گیرد؟

خدمات مشاوره ای در سراسر جهان به دو صورت حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد. هر چند امروزه خدمات مشاوره ای آنلاین و در فضای مجازی رو به رشد است با این حال کیفیت مشاوره های حضوری مشهودتر بوده و همچنان نیز طرفداران بیشتری دارد. بنابراین می توان اینگونه برداشت کرد که امروزه خدمات مشاوره شبکه نیز به دو شیوه متداول صورت می گیرد:

● خدمات مشاوره شبکه به صورت تلفنی ( خدمات آنلاین )

● خدمات مشاوره شبکه به صورت حضوری

اصولا خدمات مشاوره ای مهم و تخصصی به صورت حضوری و در محل راه اندازی شبکه صورت می گیرد اما برخی از مسائل جزیی را می توان به صورت تلفنی و بدون نیاز به حضور مشاوران در محل راه اندازی شبکه مطرح نمود و آن ها را رفع کرد.

چه زمانی نیاز به خدمات مشاوره شبکه ایجاد می شود؟

یک شرکت و یا نهادی که اقدام به راه اندازی یک شبکه منسجم کرده است و یا اینکه می خواهد اقدام به طراحی چنین شبکه ای نماید در خصوص هر کدام از مسائل ذیل به دریافت مشاوره نیاز دارد:

● اگر سیستم فعلی منجر به کاهش روند توسعه کسب و کار ها شده باشد.

● امنیت شبکه را سطحی می دانید و می خواهید آن را ارتقا دهید.

● اگر می خواهید از تمام اطلاعات موجود به صورت دوره ای یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

● در صورتی که نیاز به ارتقای تجهیزات سخت افزاری و زیرساخت های شبکه دارید.

● اگر قصد انتقال شرکت به یک مکان جدید را دارید.

● در صورتی که قصد دارید با استفاده از سرویس های نرم افزاری، امور اداری را بهتر انجام داده و راندمان کاری پرسنل را بالا ببرید.

● اگر می خواهید فعالیت شرکت را از راه دور نیز کنترل کرده و مجموعه را زیر نظر داشته باشید.

● اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتایج موجود را به دست آورید.

● در صورتی که عقیده دارید پیشگیری از خراب شدن سیستم ها بهتر است تا اینکه بعدها نسبت به تعمیر و تعویض قطعات آن ها اقدام کنید.

● اگر می خواهید بدون پرداخت هزینه های هنگفت نسبت به پیشرفت و توسعه کسب و کار خود اقدام نمایید.

مشاوره خدمات شبکه چگونه منجر به کاهش هزینه های راه اندازی شبکه می شود؟

تصور کنید برای شبکه خود یک تیم متخصص از مهندسین کامپیوتر استخدام کنید. افرادی که استخدام می شوند، نیاز به حقوق ماهانه داشته و در بسیاری از موارد نیز ملزم به پرداخت بیمه آن ها خواهید بود. این امر هزینه های بسیار زیادی را به یک شرکت تحمیل می کند. این در حالیست که شبکه های کامپیوتری که زیرساخت های بسیار وسیع و گسترده ای ندارند، به چنین تیم هایی نیاز نداشته و در برخی از ایام سال و به صورت موردی با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مواجه می شوند.

زمانی که شما تصمیم می گیرید از خدمات مشاوره شبکه استفاده کنید، صرفا در زمان نیاز به آنها مراجعه کرده و حق الزحمه آن ها را به صورت ساعتی یا پروژه ای پرداخت خواهید کرد. اگر مشاوره صورت گرفته به صورت تلفنی باشد، مبلغی که پرداخت می کنید بسیار کمتر از زمانی است که مشاورین مربوطه در محل اجرای پروژه حاضر می شوند. در این خصوص انتخاب شرکتی که برای مشاوره به آنها مراجعه می کنید، حائز اهمیت است و عدم توجه به این امر ممکن است با عدم دریافت نتایج مطلوب همراه گردد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

Untitled-1 copy.jpg

واحد تبلیغات

فیسیت در بخش تبلیغات، در کنار شما و کسب و کارتان خواهد بود تا هر چه بیشتر دیده شوید. برای تبلیغات در فیسیت کافی است به آدرس khadijezarepour@gmail.com ایمیل ارسال کنید. فیسیت با روزانه بیش از 10 هزار بازدید، بدون شک جای خوبی برای تبلیغات شما خواهد بود.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر