دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف به وزارت ارتباطات مجوز داد

وزیر ارتباطات.jpg

به دنبال درخواست وزارت ارتباطات و رگولاتوری برای آزادی بیشتر برای برخورد با اپراتورهای متخلف در حوزه تعیین تعرفه، امروز این مجوز صادر شد.

طی چند هفته‌ی اخیر، حذف برخی بسته‌ها و افزایش شدید قیمت بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل، موضوع داغ فناوری ایران بود. اگرچه تذکراتی به اپراتورها برای بازگردان بسته‌ها به قیمت سابق داده شده بود اما این تذکرات با واکنشی از سمت اپراتورها همراه نبود. حتی چند روز پیش بود که مدیرعامل همراه اول به همراه ارسال نامه‌ای به بورس، توضیح داد که هیچ تخلفی در خصوص قیمت بسته‌ها صورت نگرفته است. اگرچه به درخواست رگولاتوری نماد معاملاتی همراه اول در بورس به حالت تعلیق درآمد، اما این تعلیق تنها 1 روز طول کشید.

با این حال آذری جهرمی در مصاحبه‌ای در روز 14 مرداد ماه ضمن اعلام اینکه افزایش تعرفه بسته‌های اینترنتی همراه اول و ایرانسل خلاف ضوابط پروانه‌ آنها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات است، از ارسال طرحی به دولت خبر داده بود که قدرت رگولاتوری برای کنترل قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورها را افزایش می‌دهد. حالا اما صبح امروز این طرح به امضای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور رسیده است که در تصویر زیر برگه‌ی امضا شده‌ی آن را می‌بینیم.

اجازه برخورد با اپراتورها به وزارت ارتباطات داده شد.jpg
-

در بخشی از این مجوز چنین نوشته شده است:

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌تواند دارنده پرونده ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات را در صورت عدم رفع تخلف از مققرات تعرفه‌ای، ظرف 48 ساعت از زمان ابلاغ به دارنده پروانه و تا زمان ابلاغ به دارنده پرونده و تا زمان رفع کامل تخلف و به ازای هر روز تاخیر در رفع هر تخلف، تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه بر اساس آخرین صورت مالی حساب شده جریمه کند.

-

اخبار مرتبط:

نماد معاملاتی همراه اول در بورس به حالت تعلیق درآمد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

رضا خان

سه شنبه, 21 مرداد 1399

این جریمه هم کمه( بعید میدونم این جریمه هم بتونه اپراتور ها را از سود زیادشون در افزایش چند برابری قیمت بسته ها منصرف کنه ) اما باز نسبت به اون دومیلیارد جریمه قبلی ( در حد جک بود!) خیلی معقول تره.

پاسخ

میثم

چهارشنبه, 22 مرداد 1399

همراه اول که این روزا عملا دست کرده تو جیب مردم و کار اپراتورهای خدمات مشترکین شده قانع کردن مشتریان با ادله ای کلیشه مبنی بر قانونی بودن همه چیز !! و اینقدر نمیفهمن که برخی ازین مچگیری ها رو افرادی انجام میدن که این توجیهات در نظرشون وقاحت و در بهترین حالت خنده آور بنظر میاد ! باری ! امیدوارم دست cra که از معدود سازمانهای صرفا تخصصی و غیرشعاری تو این مملکته به اندازه کافی ! برای برخورد با این رویکرد اپراتور ها باز باشه .
چنین باد

پاسخ

ملت

یکشنبه, 02 شهریور 1399

تیتر فعلی:
"دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف به وزارت ارتباطات مجوز داد"
تیتر صحیح:
"دولت برای برخورد با اپراتورهای متخلف به وزارت ارتباطات مجوز داد، دوبار"

پاسخ

ثبت نظر