وزیر ارتباطات: ازنظر قانونی زورم به رفع فیلترها نمی‌رسد

آذری جهرمی

بعد از اعلام پست پلاس به عنوان سورپرایزِ وزیر ارتباطات، او اعلام کرد که زورش به رفع فیلترها نمی‌رسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی، چند روز پیش یک چالش جالب برای کاربران ایجاد کرد. درواقع آذری جهرمی گفته بود که در تاریخ 21 آذرماه یک خبر خوب برای مردم دارد. وی بعد از دادن این وعده به کاربران، از همه خواسته بود تا حدس بزنند که این سورپرایز چه خواهد بود.

جالب اینجا بود که آذری جهرمی حدس کاربران را در اینستاگرام خود استوری می‌کرد و جالب‌تر از همه حدس‌هایی بود که کاربران زده بودند.

عده‌ای امیدوار بودند این وعده آقای وزیر، رفع فیلتر تلگرام و یوتیوب باشد. عده دیگری رایگان شدن اینترنت را انتظار داشتند. برخی از کاربران هم افزایش پینگ را خواسته بودند اما آذری جهرمی واقعا روز پنجشنبه کاربران را سورپرایز کرد و این وعده با هیچ یک از نظرات و حدس‌های کاربران ارتباطی نداشت.

پست پلاس؛ سورپرایز وزیر ارتباطات

سورپرایز وزیر ارتباطات اما سرویس جدیدی از شرکت پست بود که پست پلاس نام داشت. در واقع این سرویس انتقال بسته‌های پستی با پهپاد را فراهم می‌کرد. اگرچه سرویس پست پلاس یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود اما این سورپرایزی نبود که کاربران انتظار داشتند. در واقع اغلب کابران امیدوار بودند که رفع فیلتر یکی از سرویس‌های فیلتر شده در ایران، وعده وزیر ارتباطات باشد.

وزیر ارتباطات: ازنظر قانونی زورم نمی‌رسه!

اگرچه سورپرایز وزیر ارتباطات رفع فیلتر نبود اما به گفته وی، او تلاشش را در این زمینه می‌کند و امیدوار است که تلاش‌هایش به نتیجه برسد. با این وجود آذری جهرمی توضیح داده است که توییت‌ها و کامنت‌های کاربران را به گوشی بقیه مسئولان خواهد رساند. آذری جهرمی اما در رابطه با رفع فیلترها چنین توضیح داد:

امیدوارم تلاشام برای رفع فیلترها هم به‌نتیجه برسه؛ ولی خب ازنظر قانونی زورم نمی‌رسه. خیلی از توییت‌ها و کامنت‌ها رو برای بقیه در جلسات می‌خونم تا بالاخره با واقعیتای جامعه و خواسته‌های شما آشنا بشن. خوبیِ شبکه‌ی اجتماعی همین ارتباط مستقیم و بی‌ریاس که داریم.

توییت وزیر ارتباطات درباره رفع فیلترها
-

اگر کمی به ماجراهای اخیر کشور نگاه کنیم نمودهای عینی توییت وزیر ارتباطات را می‌بینیم. بعد از فیلترینگ تلگرام، اعلام شد که این دستور از سمت دادستانی کل کشور بوده است. قطع سراسری اینترنت به مدت حدود 10 روز هم به دستور شورای عالی امنیت کشور انجام شده بود.

با این اوضاف توییت وزیر ارتباطات نشان می‌دهد که فعلا قرار نیست شاهد رفع فیلتر هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های فیلتر شده باشیم.

نظرات خود در این رابطه را با ما و سایر کاربران فیسیت به اشتراک بگذارید.

اخبار مرتبط:

وزیر ارتباطات: اینترنت ملی هیچ معنایی ندارد

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام همراهی کنید.

منبع خبر: توییتر وزیر ارتباطات


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

منتقد

شنبه, 23 آذر 1398

مترسک سر جالیز تشریف دارین پس؟!!!!

پاسخ

سمیر

شنبه, 23 آذر 1398

پس برو بمیر.

پاسخ

Hossein

شنبه, 23 آذر 1398

راست میگه هرچی کت و شلواری که تو کابینه مسئولین هست همشون زیر دست هستند که در اصل رئیس اصلی این آخوند ها هستند ! دیگه بچه 5 ساله هم از وضع مملکت خبر داره

پاسخ

ثبت نظر