پردازنده‌ A14X Bionic گویا قوی‌تر از اینتل Core i9 مک بوک پرو ۱۶ اینچ است

Untitled-1.jpg

شرکت اپل در حال آماده سازی خود برای مراسمی است که تا ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) قرار است که برگزار شود، در رویداد One More Thing از سیستم‌های مک دارای پردازنده‌ی اپل سیلیکون قرار است که رونمایی شود، از همین رو شاهد اطلاعات جدیدی راجع به پردازنده‌ی A14X Bionic هستیم.

براساس شایعات و اخبار منتشر شده به احتمال فراوان در رویداد پیش رو اپل از مک بوک ایر ۱۳ اینچی جدید خود که با پردازنده‌های جدید اپل سیلیکون همراه شده است رونمایی خواهد شد. بنابر این اطلاعات مک بوک ایر جدید دیگری در این مراسم رونمایی خواهد شد.

در همین چند مدت گذشته اطلاعات جدیدی از پردازنده‌ی A14X Bionic منتشر شده است که نشان از این دارد که در مقایسه با پردازنده‌ی اینتل Core i9که در در مک بوک پرو ۱۶ اینچ استفاده شده بود، قدرت‌مندتر است. البته در این اخبار به تعداد هسته‌ها و سرعت کلاک این پردازنده نیز اشاره شده است.

اطلاعات منتشر شده از این بنچ‌مارک با استفاده از دستگاه‌هایی به دست آمده است که هنوز نمی‌توان به قطعیت مدل آن را مشخص کرد، که البته نامی از این دستگاه‌ها منتشر نشده است. احتمال دارد که این اطلاعات منتشر شده از نمونه‌های در حال توسعه‌ی آیپد پرو دارای نمایشگر mini-LED با اندازه‌ی ۱۲٫۹ اینچ هستند که این بنچ‌مارک از آن استفاده کرده. در گذشته نیز براساس اطلاعاتی که منتشر شد، متوجه شدیم که در مدل آیپد پرو از پردازنده‌ی A14X Bionic استفاده شده.

براساس اطلاعات منتشر شده راجب پردازنده‌ی A14X Bionic در می‌یابیم که در این پردازنده از 8 هسته پردازشی استفاده شده، از دیگر اطلاعات فاش شده این پردازنده سرعت کلاک پایه ۱٫۸۰ گیگاهرتز است که می‌تواند تا عدد ۳٫۱۰ گیگاهرتز افزایشی شود.

اگر به این اطلاعت فاش شده اعتماد کنیم و بگوییم که این اخبار درست است، این برای اولین باری خواهد بود که پردازنده‌ی سری A اپل، در زمان استفاده می‌تواند به چنین فرکانس پردازشی دست پیدا کند. با توجه به این اتفاقات باید منتظر یک قدرت پردازشی فوق‌العاده باشیم.

apple-silicon-1.jpg
-

در مقایسه بنچمارک ۵ Geekbench که در میان در مک بوک پرو ۱۶ اینچ با پردازنده اینتل Core i9 و مک بوک جدید اپل ، انجام شده است، متوجه می‌شویم که پردازنده اپل به راحتی می‌تواند این پردازنده‌ی اینتل را شکست دهد و پشت سر بگذارد.

برای اینکه بیشتر با این مقایسه آشنا شوید و آن را درک کنید، به بنچمارک منتشر شده این پردازنده‌ها در زیر دقت کنید.

دستگاه نامشخص دارای پردازنده‌ی A14X Bionic

امتیاز تک هسته: ۱۶۳۴.

امتیاز تمامی هسته‌ها: ۷۲۲۰.

مک بوک پرو ۱۶ اینچ

امتیاز تک هسته: ۱۰۹۶.

امتیاز تمامی هسته‌ها: ۶۸۶۹.

آیپد ایر جدید دارای پردازنده‌ی A14 Bionic

امتیاز تک هسته: ۱۵۸۳.

امتیاز تمامی هسته‌ها: ۴۱۹۸.

براساس این اطلاعات که در بالا به آن اشاره کردیم در می‌یابیم که پردازنده‌ی جدید A14X Bionic در مقایسه با پردازنده‌ی اینتل Core i9 و پردازنده‌ی ۵ نانومتری A14 Bionic قدرتمند‌تر است. البته چون این اطلاعات از دستگاه‌ نامشخصی استفاده شده است، این احتمال وجود دارد که این اطلاعات صحیح نباشد و اشکالاتی داشته باشد.

البته باید برای مطمئن شدن از این اطلاعات تا رویداد One More Thing صبر کنیم تا همه چیز به درستی مشخص شود و اطلاعات به صورت رسمی اعلام شود.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: wccftech

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

رضا

جمعه, 16 آبان 1399

شما نمیتونید یه موتور رو با یه کامیون مقایسه کنید!
شاید موتوره به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت برسه ولی هیچ وقت با کامیون توی یه کلاس دسته بندی نمیشه.

پاسخ

ثبت نظر