سامانه ثبت رسمی واکسیناسیون کرونا ارائه شد

سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا.jpg

از روز گذشته، 18 اردیبهشت ماه 1400 سامانه‌ی ثبت رسمی واکسیناسیون آغاز به کار کرده است. در این سامانه فعلاً تنها افراد متولد 1320 و ماقبل می‌توانند ثبت نام کرده و از زمان واکسیناسیون خود مطلع شوند اما به مرور امکان ثبت نام رده‌های سنی دیگر هم فراهم خواهد شد.

کرونا مشکلی است که این روزها مردم سراسر جهان را درگیر کرده است. حالا در ایران مدتی است که واکسیناسیون آغاز شده است (از روز 21 بهمن ماه واکسیناسیون آغاز شده است) و از روز گذشته هم سامانه‌ی ثبت رسمی واکسیناسیون، با هدف اطلاع رسانی ساده و سریع به افراد برای مراجعه به مراکز درمانی برای تزریق واکسن، راه اندازی شده است.

تنها کافی است که وارد آدرس https://salamat.gov.ir/ شوید و روی دکمه‌ی ورود/ ثبت نام در سامانه کلیک کنید. سپس با کد ملی، تاریخ تولد و شماره موبایل خود را وارد کرده و از طریق ارسال پیامک، از زمان مراجعه برای تزریق واکسن مطلع شوید. البته در حال حاضر تنها افرادی که متولد سال 1320 و ماقبل هستند، امکان ثبت نام دارند. در این وب سایت چنین توضیح داده شده است:

سلام هموطن عزیز به منظور زمان بندی و نوبت دهی تزریق واکسن کووید-۱۹ بر اساس سند ملی واکسیناسیون برای گروه های سنی اعلام شده، لطفا از طریق این درگاه نسبت به ثبت نام و درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود اقدام فرمائید. طی روزهای آینده، زمان و محل تزریق واکسن از طریق پیامک به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

-

در این زمینه باید اشاره کنیم که علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مدتی قبل ضمن اعلام خبر راه اندازی سامانه ثبت رسمی واکسیناسیون، توضیح داده بود که از اواخر تیر و مرداد ماه امسال، زمان تقریبی تزریق واکسن برای همه‌ی کاربران اعلام خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: سامانه سلامت


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

TL

یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400

واکسن چیه؟ آشغال چینی و روسی که خطرناکه

پاسخ

مملی

دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400

فقط یه خری مثل تو همچین حرفایی میتونه بزنه که جون کلی مردم دیگه رو هم به خطر بندازه

TL

دوشنبه, 20 اردیبهشت 1400

اون تویی که شغلت فحاشی تو فضای مجازیه و رییساتن که اینهمه آدمو به کشتن دادن!

ثبت نظر