فیفا اعلام کرد که خودمان برای بازی‌های فوتبال برنامه‌های بهتری داریم

fifa.JPG

هفته گذشته بود که خبر رسید که قرارداد سی ساله فیفا و استدیو بازی‌سازی EA به اتمام رسیده و دیگر این قرار داد تمدید نخواهد شد. حالا فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده که برنامه‌های جاه‌طالبانه‌ای را برای تولید چندین بازی ویدئویی با برند فیفا با توسعه‌دهندگان و ناشران مختلف تدارک خواهد دید.

تا هفته گذشته فیفا یک قرارداد حق امتیاز انحصاری با EA برای بازی‌های شبیه‌ساز و غیر شبیه‌ساز بسته بود که به این معنی بود که هیچ‌کس جز EA نمی‌توانست بازی‌های ویدئویی ورزشی فوتبالی را با نام و نشان‌های فیفا بسازد. اما هفته گذشته بعد از گذشت این مدت قرارداد، پایان همکاری به صورت رسمی اعلام شد تا فیفا 2022 آخرین نسخه این بازی فوتبالی با این نام باشد.

برای اولین بار، وقتی فیفا ۲۳ در پاییز امسال عرضه شود، تنها بازی فوتبالی بازار با برند فیفا نخواهد بود، هرچند همچنان تنها بازی شبیه‌ساز فوتبالی با برند فیفا خواهد بود. فیفا بیان کرده که تمدید اشاره‌شده بین FIFA و EA فقط حقوقی را برای فوتبال‌های شبیه‌ساز اعطا می‌کند و حقوق بازی‌های فوتبالی دیگر را برای فیفا و ناشران مختلف بازی برای راه‌اندازی بازی‌های جدید و تجربیات عمیق‌تر برای طرفداران و ذی‌نفعان فوتبال آزاد می‌کند».

fifa_22-2.jpg
-

بر این اساس، فیفا روز سه‌شنبه اعلام کرد که تعدادی از بازی‌های غیر شبیه‌سازی جدید در حال تولید هستند که برای انتشار در پاییز امسال در نظر گرفته شده‌اند، اگرچه نام هیچ یک از توسعه‌دهندگان یا ناشران این بازی‌ها را ذکر نکرد. اولین مورد از این عناوین بر روی جام جهانی ۲۰۲۲ متمرکز خواهد شد که از نوامبر تا دسامبر در قطر برگزار می‌شود. فیفا همچنین گفت که در حال مذاکره با شرکای خود برای پروژه‌های بازی با محوریت جام جهانی ۲۰۲۳ زنان است که تابستان آینده به میزبانی استرالیا و نیوزلند برگزار می‌شود. البته هر دو تورنمنت در بازی فیفا ۲۳ هم حضور خواهند داشت.

پس از عرضه این بازی‌های غیر شبیه‌سازی در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، فیفا برنامه دارد که در سال ۲۰۲۴ با یک بازی فوتبال شبیه‌سازی با نام تجاری فیفا به بازار بازگردد. این سازمان گفت که در حال حاضر با ناشران برجسته بازی، شرکت‌های رسانه‌ای و سرمایه‌گذاران درباره‌ی این پروژه‌ها در حال تعامل است. نکته‌ی مهمه این است که برای بیش از یک دهه‌ تنها رقیب جدی سری بازی فوتبالی الکترونیک‌ آرتز، سری بازی PES شرکت کونامی بود که آن هم نسخه‌ی امسالش با فاجعه‌ای که رقم زد، میدان را کاملاً به الکترونیک آرتز سپرد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: polygon


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر