نسخه‌ی جدید سیستم عامل هارمونی OS در راه است

harmony-os.jpg

هواوی نسخه‌ی بتا 3 هارمونی او اس را در 31 مارس عرضه خواهد کرد و در ماه آوریل شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی استیبل آن خواهیم بود. پرچم‌داران هواوی اولین گوشی‌های دریافت کننده‌ی این نسخه از سیستم عامل خواهند بود.

هواوی مدت‌هاست که دست روی زانوی خودش گذاشته و کم کم در حال تکامل هرچه بیشتر کمپانی خود و بی‌نیاز شدن از سایر کمپانی‌هاست. بعد از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، موضوع طراحی و ارائه‌ی سیستم عامل اختصاصی هواوی، هارمونی او اس، مطرح شد و چند سالی است که غول چینی در حال کار روی این سیستم عامل است. حالا هواوی در حال آماده سازی خود برای عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از این سیستم عامل، HarmonyOS Beta 3 است.

درواقع انتظار داریم که در تاریخ 31 مارس، یعنی تنها چند روز دیگر، این نسخه برای تست عرضه شده و ارائه‌ی نسخه‌ی استیبل آن برای استفاده‌های تجاری، به ماه آوریل موکول شود. باید اشاره کنیم که هارمونی او اس بتا در تاریخ 22 فوریه برای توسعه دهندگان ارائه شد و مدیرعامل هواوی اعلام کرد که نسخه‌ی جدید این سیستم عامل در ماه آوریل عرضه شده و گوشی‌های هواوی با شروع از هواوی Mate X2 تاشو، این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

حالا گزارشاتی نشان می‌دهد که هارمونی او اس در اوایل ماه آوریل عرضه شده و گوشی‌هایی که این آپدیت را دریافت می‌کنند، می‌توانند به دستگاه‌های فیت‌نس، audio-visual و سایر لوازم خانگی کوچک متصل شود و کارها و وظایف آن‌ها را به سرعت فعال کند.

اولین گوشی‌هایی که به نسخه‌ی جدید هارمونی او اس مجهز خواهند شد شامل گوشی‌های هواوی Mate X2، گوشی‌های سری هواوی Mate 40 و گوشی‌های سری هواوی P40 خواهند بود. همچنین هواوی در حال کار روی یک سری پرچم‌دار جدید، یعنی گوشی‌های سری هواوی P50 است که به دلیل تحریم‌ها آمریکا، عرضه‌ی آن‌ها به تأخیر افتاده است و این گوشی‌ها هم احتمالاً با همین سیستم عامل معرفی و راهی بازار شوند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gizmochina


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر