هواوی ابزاری برای تجربه اجرای اپ روی سیستم عامل هارمونی ارائه کرد

Untitled-1.jpg

کمپانی هواوی در تلاش است تا با توسعه سیستم‌عامل اختصاصی خودش که به نام هارمونی است، یک اکوسیستم یکپارچه نیز برای دستگاه‌های هوشمند خود بسازد. اکنون این شرکت ابزاری را رونمایی کرده تا توسعه‌دهندگان بیشتر با این سیستم‌عامل آشنا شوند.

براساس اعلام کمپانی هواوی، وبسایتی با نام « تجربه آنلاین توسعه اپلیکیشن برای هارمونی» در دسترس است تا توسعه دهندگان بتوانند با استفاده از این ابزار و دموی To-Do List ایده‌های خود را عملی کنند. آن‌ها می‌توانند یک‌بار نوشتن کد را انجام دهند و همزمان اجرا روی دستگاه‌های مختلف را ببیند. این همان ایده HarmonyOS به عنوان یک سیستم عامل چندمنظوره و یکپارچه است که تنها به گوشی‌های هوشمند محدود نمی‌شود.

در این وبسایت، بسیاری از کدها از پیش نوشته شده و بر روی سه گجت، گوشی‌ هوشمند، ساعت هوشمند و تلویزیون هوشمند اجرا خواهد شد تا کاربران به چگونگی نمایش یکپارچه اپلیکیشن‌ها روی تجهیزات مختلف پی ببرد. البته توسعه‌دهندگان می‌توانند کدهای اضافه‌تری را بنویسند و دستکاری کدهای از پیش تعیین شده را انجام دهند.

hos.jpg
-

تمامی کدهای آماده از یک چک‌لیست با سه آیتم ایجاد می‌کند که سه رنگ مختلف دارند و از سوی کاربر قابل انتخاب خواهد بود که کدام گزینه را بپسندد. در صورتی که کدنویسی شما دچار به‌هم‌ریختگی یا خطا شد، یک دکمه‌ای تعریف شده است که با فشردن Reset، همه چیز به نسخه اصلی باز می‌گردد.

ابزاری که هواوی معرفی کرده، Demo To-Do List نام دارد که وظیفه آن آزمایش کردن کدها در بستر سیستم عامل هارمونی است و فقط برای آشنایی بیشتر توسعه‌دهندگان ساخته شده است تا مزایای این سیستم‌عامل را نشان دهد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که امکان ساخت نرم‌افزار مستقل وجود ندارد و در دسترس نیست شاید در ادامه این قابلیت نیز اضافه شود.

hos2.jpg
-

در دسامبر سال 2020 بود که هواوی از نسخه بتای هارمونی مخصوص توسعه‌دهندگان، در جریان رویداد معرفی HarmonyOS 2.0 بود که پرده برداشت. این غول تکنولوژی چینی اعلام کرد که با استفاده از هارمونی از طراحی دوباره اپ‌ها و بازی‌های خود برای تجهیزات مختلف بی‌نیاز می‌شوند، چون سیستم‌عامل هارمونی چند منظوره است و تنها بایک بار توسعه برنامه‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: huaweicentral

Snapchat-805274062 copy.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر