اطلاعات نمایشگرهای آیفون 13 فاش شد؛ تجربه رفرش ریت 120 هرتزی با مصرف برق پایین

آیفون 13 با رفرش ریت 120 هرتزی.jpg

مدت زیادی تا معرفی آیفون‌های 13 باقی مانده است اما از همین حالا بازار شایعات درباره‌ی آن‌ها داغ است. حالا مشخصات نمایشگر آیفون‌های 13 فاش شده است و خبر از به کارگیری نمایشگرهای LTPO با رفرش ریت 120 هرتزی در مدل‌های پرو می‌دهد.

اگرچه به تازگی شاهد معرفی آیفون‌های 12 اپل بودیم، حالا اما اخبار و شایعات زیادی درباره‌ی نسل بعدی گوشی‌های این شرکت، یعنی آیفون‌های 13 به گوش می‌رسد. در آخرین اخبار مربوط به این گوشی‌ها، اطلاعاتی درباره‌ی تکنولوژی جدید به کار رفته در نمایشگرهای مدل‌های پرو این گوشی فاش شده است.

بنا به گزارشی که از سمت وب سایت کره‌ای منتشر شده است، اپل حالا آماده است تا دو گوشی آینده‌ی خود (از مدل پرو) را با نمایشگر OLED با رفرش ریت 120 هرتزی معرفی کند. از طرفی گفته می‌شود که سامسونگ دیسپلی و LG دیسپلی، دو تأمین کننده‌ی نمایشگر برای آیفون‌های 13 خواهند بود.

حالا گفته می‌شود که دو گوشی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس، هر دو از نمایشگر Promotion با رفرش ریت 120 هرتزی از نوع LTPO (اکسید پلی‌کریستال با دمای پایین) بهره خواهند برد. نمایشگر به کار رفته در آیفون 13 و آیفون 13 مینی اما به نمایشگر LTPS (اکسید پلی‌سیلیکون با دمای پایین) مجهز خواهند شد.

به زبان ساده، اپل در آیفون‌های 13 پرو و 13 پرو مکس، برای پایین نگه‌داشتن مصرف برقِ ناشی از رفرش ریت 120 هرتزی، از نمایشگر LTPO استفاده خواهد کرد. به این ترتیب اپل می‌تواند در آیفون 13 هم رفرش ریت بالایی را ارائه کند و هم مصرف برق زیادی نداشته باشد.

به هر ترتیب اگر این گزارشات درست باشد، آیفون‌های 13 با نمایشگرهای OLED زیر معرفی خواهند شد:

آیفون 13 مینی : نمایشگر 5.4 اینچی از نوع LTPS با رفرش ریت 60 هرتزی

آیفون 13 : نمایشگر 6.1 اینچی از نوع LTPS با رفرش ریت 60 هرتزی

آیفون 13 پرو : نمایشگر 6.1 اینچی از نوع LTPO با رفرش ریت 120 هرتزی

آیفون 13 پرو مکس : نمایشگر 6.7 اینچی از نوع LTPO با رفرش ریت 120 هرتزی

اخبار مرتبط:

چطور از فرمت ProRAW در آیفون 12 پرو و پرو مکس استفاده کنیم؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: gizmochina


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر