خدیجه زارعپور

IMG_20210301_202437.jpg

خدیجه زارعپور -


تراشه سامسونگ به عنوان رقیب تراشه M1.jpg

تراشه‌ی جدید سامسونگ در رقابت با تراشه‌ی M1 برای لپ تاپ عرضه می‌شود

تراشه‌ی M1 اپل با قدرت و عملکرد بی نظیرش نسبت به تراشه‌های اینتل، سر و صدای زیادی به پا کرد. حالا اما به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال توسعه‌ی یک تراشه در رقابت با M1 برای لپ تاپ است.

کمبود کارت گرافیک در سال 2021.jpg

دلیل کمبود کارت گرافیک در سال 2021 در جهان و ایران چیست؟

کارت گرافیک (GPU) یکی از اساسی‌ترین قطعات در کامپیوتر به حساب می‌آید که از جمله وظایف آن می‌توانیم به ایجاد خروجی نمایشگر، امکان نمایش محتوای مالتی مدیا، رندر کردن گرافیک‌های سه بعدی پیچیده در بازی‌های ویدئویی مدرن و... اشاره کنیم. همچنین وجود این قطعه در کامپیوتر برای اجرای نرم افزارهای گرافیکی سنگین، ویرایش ویدئو، ساخت انیمیشن‌های سه بعدی و... ضروری است. این روزها اما کمبود این قطعه‌ی کامپیوتر به یکی از مشکلات حوزه‌ی کامپیوتر در سراسر جهان تبدیل شده است. اما واقعاً دلیل کمبود کارت گرافیک در بازار چیست؟

windows_10x.jpg

مایکروسافت ویندوز 10X را عرضه نشده از رده خارج کرد

گزارشاتی نشان می‌دهد که به دنبال همه گیری ویروس کرونا در سراسر دنیا، مایکروسافت تصمیم گرفته است به جای عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از ویندوز، تمرکز خود را روی بهبود ویندوز بگذارید. درواقع به نظر می‌رسد که ویندوز 10X عرضه نشده و در عوض نسخه‌ای از ویندوز که رقیب کروم او اس است، ارائه شود.

ذن فون 8.jpg

مشخصات ذن فون 8 مینی فاش شد؛ قدرت پرچم‌دار در دل یک گوشی کوچک

ایسوس در نظر دارد تا امسال برای اولین بار از سه گوشی ذن فون رونمایی کند که یکی از این گوشی‌های سایز کوچکی دارد اما به اندازه‌ی یک گوشی پرچم‌دار قدرتمند است. حالا مشخصات ذن فون 8 مینی فاش شده است.

enseble-method-in-machine-learning.jpg

Ensemble چیست و چه انواعی دارد؟

یکی از روش‌های کاربردی در یادگیری ماشین، کلاسه بندی جمعی یا Ensemble است که در این مطلب قصد داریم کلیاتی درباره‌ی این روش و انواع آن را ارائه دهیم. با این مطلب همراه فیسیت باشید.