سوم تیرماه منتظر رویداد بزرگ مایکروسافت باشید، ویندوز 11 در راه

Windows-11-1-1.jpg

در تاریخ 3 تیرماه مایکروسافت رویداد بزرگی را برای معرفی نسل بعدی ویندوز برگزار می‌کند. این سیستم عامل احتمالا ویندوز 11 نام خواهد داشت و با تغییرات ظاهری بسیار عرضه خواهد شد.

مایکروسافت در نظر دارد در تاریخ 3 تیرماه، رویدادی را برای نسل بعدی ویندوز که احتمالاً ویندوز 11 نام خواهد داشت، برگزار کند، نسخه‌ای از ویندوز که با تغییرات زیادی در واسط کاربری همراه خواهد بود. اگر این اخبار صحت داشته باشد، احتمالا در پاییز یا اوایل سال آینده میلادی شاهد عرضه‌ی این سیستم عامل خواهیم بود. در خصوص قیمت این سیستم عامل هم اطلاعاتی منتشر نشده اما حدس زده می‌شود که قیمت آن تا 200 دلار برسد. جالب است اشاره کنیم که برخی شاهد حتی مدعی شده‌اند که ویندوز 11 ممکن است به عنوان یک ورژن رایگان از ویندوز 10 راهی بازار شود. با این حال برخی دیگر مدعی هستند که اصلا قرار نیست ویندوز 11 عرضه شود، بلکه شاهد ارائه یک آپدیت بزرگ برای ویندوز 10 خواهیم بود، این موضوع را با توجه به گفته‌ی سابق مایکروسافت در 6 سال گذشته (که ویندوز 10 را آخرین نسخه از ویندوز نامیده بود) می‌توانیم با اطمینان بیشتری بپذیریم.

شایعات بسیاری حاکی از آن است که ویندوزی که قرار است ارائه شود، به واسطه‌ی پروژه‌ی مخفی SunValley با تغییرات ظاهری زیادی مواجه خواهد شد.
بگذارید کمی به عقب برگردیم و به پست‌های سابق مایکروسافت اشاره کنیم که در یکی آن به آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ پرداخته شده است. در بخشی از این پست، مایکروسافت مدعی شده بود که برخی از ویژگی‌های سیستم‌عامل ویندوز ۱۰X (که نیامده لغو شد)، به سایر قسمت‌های ویندوز راه پیدا می‌کند. از آنجایی که مایکروسافت به جای ویندوز ۱۰ از کلمه‌ی ویندوز استفاده کرده، برخی می‌گویند که منظور مایکروسافت ویندوز ۱۱ بوده است.

Windows-11-5.jpg
-

از جمله تغییرات احتمالی ویندوز بعدی مایکروسافت می‌توانیم به منوی استارت شناور اشاره کنیم. ضمنا گویا اکشن سنتر هم ظاهر جدیدی پیدا خواهد کرد. همچنین انتظار باز طراحی آیکون‌ها را هم داریم، گویا طراحی بخش تنظیمات این سیستم عامل هم با تغییراتی همراه خواهد بود.
البته گذشته از تغییرات ظاهری، تغییرات دیگری هم در این سیستم عامل وجود خواهد داشت که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تغییرات در مایکروسافت استور اشاره کنیم که با تغییراتی که به خود خواهد دید، درآمد بیشتری را برای توسعه دهندگان رقم خواهد زد. همچنین به نظر می‌رسد که سایر برنامه‌های معمولی مانند مرورگر و... هم در همین محیط ارائه خواهد شد.

Windows-11-7.jpg
-

منبع خبر: digitaltrends


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

آیدین فتحی

یکشنبه, 23 خرداد 1400

همچنین انتظار باز راحی آیکون‌ها را هم داریم => طراحی
درآمد بیشتری را برای توسعه دهندگان رفم خواهد زد. => رقم

پاسخ

میثم

دوشنبه, 24 خرداد 1400

تو دنیایی پر از اخبار بد ، این یک خبر خوب بود .
امیدوارم مایکروسافت به روزهای اوج برگرده
امیدوارم پروژه ویندوزفون هم دوباره راه بیوفته
امیدوارم این غول دوباره بیدار شه ...

پاسخ

َali

سه شنبه, 25 خرداد 1400

خدا کنه در نسخه بعدی شاهد یک باگ بزرگ مثل ویندوز 10 نباشیم.

پاسخ

ثبت نظر